rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.10.2017 – 27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.10.2017 – 27 Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na cele charytatywne naszej diecezji.

2. Pragnę podziękować mieszkańcom Koloni Ostrożany pod Smorczewem za wpłacenie Składki rocznej.

4. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.

5. Dziś po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tych ofiar są stypendia dla dzieci i młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę 15 października taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

7. Bardzo dziękuję nowożeńcom za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Borzym.

8. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy – październik. Pragnę serdecznie zachęcić do odmawiania różańca. Szczególnie chciałbym tutaj uwrażliwić rodziców by przywozili swoje dzieci w poniedziałek na różaniec dziecięcy. Pozostało jeszcze 4 poniedziałki. Bez waszej pomocy kochani rodzice dzieci same nie dotrą do Kościoła. Wy jesteście pierwszymi przekazicielami wiary i dajecie dobry przykład. Wiem że to jest trud bo obowiązki domowe są liczne ale proszę was postarajcie się.

9. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca.

 (Niedziela)– Ksiądz

 (Poniedziałek) - Dzieci

 (Wtorek) – Klerycy 5 roku WSD

 (Środa)–Krakówki,Włodki,Dąbki, Zdzichy

(czwartek) - Lubowicze

 (Piątek) –Bierzmowani

(sobota) - Ksiądz

(Niedziela) - Ksiądz

9. Zapraszam 13 października to jest w piątek wszystkich kandydatów do Bierzmowania na różaniec. Będziemy się modlić w waszej intencji. Obecność obowiązkowa.

10. W sobotę 14 października zapraszam na kolejny Wieczernik. Msza święta i różaniec we wszystkich intencjach zapisanych na kartkach. Kazanie dotyczące 5 tajemnicy bolesnej – Śmierć Pana Jezusa. Błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

11. Od przyszłej niedzieli będzie można już nabyć znicze Caritas. Ze sprzedaży tych zniczy w wakacje dzieci z ubogich rodzin będą mogły wyjechać na kolonie. Taki zniczy jest wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

12. Od przyszłej niedzieli pojawią się na ołtarzach bocznych kartki z wypominkami. Uprzejmie proszę o staranne pismo tak by ułatwić rozczytywanie.

13. W sobotę pożegnaliśmy śp. Józefa Czarkowskiego z Kosków Wypychów. Rodzinie zmarłego dziękuję za ofiarę 200 zł. za skorzystanie z Sali na obiad żałoby. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…..

Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej Niedzieli