rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2017 – 29 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.10.2017 – 29 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.
 2. Z serca dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele misyjne.
 3. Pragnę podziękować mieszkańcom Niewiarowo Sochy za wpłacenie składki rocznej:
 4. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 5. Bardzo dziękuję mieszkańcom Jaszczołt za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę i na Uroczystość Wszystkich św. Kościół udekoruje ks. proboszcz.
 6. Pragnę serdecznie zachęcić do odmawiania różańca. Chciałbym ponowić swoją prośbę do rodziców aby zadbali o obecność dzieci na różańcu w poniedziałki.
 7. Bardzo dziękuję za piękne prowadzenie różańca przez reprezentantów poszczególnych wsi. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca.
 8. (Niedziela)– Ksiądz
  (Poniedziałek) - Dzieci
  (Wtorek) – Ostrożany wieś i bloki
  (Środa)–Rybałty
  (Czwartek) – Smarklice
  (Piątek) –Smorczewo i Kol. Ostrożany pod Smorczewem
  (Sobota) – Stadniki
  (Niedziela)- Ksiądz

   

 9. Uwaga Seniorzy. Będzie kolejne spotkanie dla seniorów. We worek 24 października o godz. 12:00. Podobnie jak ostatnio wstęp dla każdego. Można przynieść kawałek ciasta jak kto może. Będzie herbatka. Zajęcia będą z malarstwa, robienia lampionów, śpiewu. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa. To nic, że ktoś nie był za pierwszym razem to teraz będzie okazja przyjść.

 10. Znicze Caritas rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Nie ma już więcej.
 11. Są już na ołtarzach bocznych kartki z wypominkami. Wypominki są tradycyjnym przywołaniem naszych zmarłych, przypomnieniem sobie tych z naszej rodziny którzy nas poprzedzili do domu Ojca. Są wyrazem naszej miłości i pamięci o tych których kochamy a których nie ma już wśród nas. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, żeby ktoś i za nas się kiedyś pomodlił.
 12. Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych zmarłych. Śmieci wrzucajmy do kontenerów a jeśli to możliwe zabierajmy ze sobą do domu szczególnie te biodegradowalne.
 13. Prośba serdeczna żeby nie wjeżdżać samochodami osobowymi na teren cmentarza. Tylko mogą to robić karawany i samochody kamieniarzy budujących grobowce. To ziemia poświęcona uszanujmy to miejsce.
 14. Zauważyłem, że ciągle przy cmentarzu, z  przyzwyczajenia, ludzie parkują samochody równolegle do muru zbierając tym samym miejsce innym. Skarpa została wybrana tyle, że można stawiać auta prostopadle do muru i w ten sposób więcej samochodów może zaparkować.
 15. Wzorem lat ubiegłych 30 października tj. poniedziałek będzie zbiórka elektro śmieci na cele misyjne. Można przywozić je na parking przy kościele do godz. 16:00. Po tej godzinie już nie bo o 16:00 przyjedzie samochód zabrać to co zostało przywiezione.

Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej Niedzieli