rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10.2017 – 30 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29.10.2017 – 30 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę misyjną.
 2. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 3. Pragnę serdecznie zachęcić do odmawiania różańca. Chciałbym ponowić swoją prośbę do rodziców aby zadbali o obecność dzieci na ostatnim różańcu dziecięcym w poniedziałek.
 4. Bardzo dziękuję za piękne prowadzenie różańca przez reprezentantów poszczególnych wsi. Poniedziałek - Dzieci Wtorek– Klepacze
 5. We wtorek 31 października o godz. 15:00 będzie Msza św. w int mieszkańców Smarklic z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Na tę Msze św. zapraszałam mieszkańców Smorczewa i Kolonii Ostrożany pod Smorczewem bo to teraz do nich powędruje obraz.
 6. Odbyło się kolejne spotkanie seniorów. Bardzo się cieszę że zawiązuje się grupa seniorów i to co raz większa. Powstają piękne prace.
 7. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki na wypominki. Są one wyrazem naszej miłości i pamięci o tych których kochamy a których nie ma już wśród nas. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, żeby ktoś i za nas się kiedyś pomodlił. W naszej parafii są wypominki jednorazowe wyczytywane po każdym różańcu przez oktawę, oraz roczne wyczytywane częściowo co niedziela przed Mszą o 8:30. Raz w miesiącu jest odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych tak jak w tamtym roku Msze św. będą o 8:30 i 10:00. Mszy św. o godz. 12:00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja na cmentarz z 4 stacjami. Na zakończenie procesji wysłuchamy krótkiego kazania.
 9. W dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. o 10:00 i 16:00.
 10. Przez oktawę czyli od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Każdego dnia za jednego zmarłego. Trzeba nawiedzić cmentarz, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
 11. W naszej parafii od 2 do 8 listopada będzie o godz. 15:30 różaniec na cmentarzu a potem Msza św. poprzedzona wyczytywaniem wypominek. Wyjątek stanowi niedziela 5 listopada kiedy to różaniec będzie po Mszy św. o godz. 10:00.
 12. Jutro w poniedziałek będzie zbiórka elektro śmieci na cele misyjne. Można przywozić je na parking przy kościele do godz. 16:00. Po tej godzinie już nie bo o 16:00 przyjedzie samochód zabrać to co zostało przywiezione.
 13. W najbliższą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Będzie zmianka róży męskiej. Poprowadzi ją w zastępstwie Pani Zosi wyjątkowo Pan Organista.
 14. W następną niedzielę odwiedzimy naszych stałych chorych ze spowiedzią i komunią św.

Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej Niedzieli