rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.11.2017 – 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.11.2017 – 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziękuję wszystkim państwu radnym za posługę na rzecz naszej Parafii. Bóg zapłać.
 2. Bardzo dziękuję Panom Janowi Sobieskiemu i Arkadiuszowi Smuniewskiemu za wykonanie koniecznych poprawek na dachu plebani i centrum. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję w imieniu wszystkich księży - państwu Janowi Borzymowi z małżonką za prezent w postaci przetworów i ziemniaków. Bóg zapłać.
 4. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 5. We wtorek 28 listopada o godz. 12:00 będzie kolejne spotkanie Seniorów w Sali parafialnej. Zapraszamy.
 6. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w środę 29 listopada po Mszy św. o godz. 16:00. Rodzice zostaną w Kościele z ks. Proboszczem zaś dzieci z panią katechetką przejdą do Sali parafialnej. Obecność rodziców obowiązkowa.
 7. W piątek przypada 1 grudnia i jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź już od godz. 15:30. Przypominam kandydatom do Sakramentu Bierzmowania o spowiedzi.
 8. W sobotę będzie się już można wyspowiadać od 15:00 - w trakcie Mszy św. w int mieszkańców Kosków Wypychów.
 9. W sobotę o 15:00. Msza św. w intencji mieszkańców wsi Koski Wypychy z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapraszam na tę Msze św. mieszkańców wsi Koski Falki bo to teraz do nich powędruje Obraz.
 10. Są już do nabycia Kalendarze na Nowy rok 2018 przygotowane przez nasze Seminarium Duchowne.
 11. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatek, który Pan Organista rozniesie po domach. Ofiary składane przy tej okazji to część utrzymania naszego Organisty. W Adwencie nie przyozdabiamy Ołtarza kwiatami. Nie śpiewa się również Chwała na wysokości Bogu w niedziele ale za to można je odmawiać podczas Mszy św. roratnich.
 12. Roraty w naszym kościele odbywać się będą w Poniedziałek o 7:00, Środę i Sobotę o 16:00. Zapraszam do udziału wszystkich a w sposób szczególny dzieci z lampionami.
 13. Adwent to czas szczególnej sposobności czynienia dobra również przez dorosłych. Chciałbym zachęcić do włączenia się w akcję zbierania artykułów spożywczych. W dzisiejszą niedzielę rozdajemy bezpłatne papierowe torby Caritas w ramach akcji „Od serca”, które możemy zabrać do swoich domów i napełnić je produktami spożywczymi i chemicznymi, zgodnie z zamieszczoną na nich instrukcją. Swój dar od serca zapakowany do rozprowadzanych toreb przynosimy do kościoła do niedzieli do 3 grudnia. Tylko tydzień trwa akacja. Przekazujemy je panu Kościelnemu. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki na Święta Bożego Narodzenia dla rodzin i dzieci najbardziej potrzebujących.
 14. W sobotę pożegnaliśmy śp. Marię Cieślińską ze Stadnik. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ……

Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej Niedzieli