rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.02.2018 – 5 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04.02.2018 – 5 Niedziela Zwykła

 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę.
 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Niedziela Adoracyjna. Wspaniała okazja by chwilę po adorować Pana Jezusa w NS.
 2. Zmianka Róży męskiej i po Mszy św. o godz. 10.00. Przy tej okazji pragę wyrazić radość, że mężczyźni w naszej parafii podejmują modlitwę różańcową.
 3. Dziś odwiedzamy naszych chorych z Komunią świętą od godz. 14:00.
 4. Chciałbym podziękować wszystkim rodzicom, którzy w okresie ferii przywieźli dzieci na zajęcia przy parafii.
 5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy rozebraniu dekoracji świątecznej.
 6. Jutro przypada wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. o godz. 07:00 i 07:20 będziemy święcić chleb i wodę ku czci św. Agaty. Należy przynieść chleb i wodę ze sobą. Chleb i woda chronią min. od pożarów.
 7. W sobotę przypada kolejny Wieczernik i Dzień Chorego. Zapraszam w sposób szczególny w tym dniu wszystkie osoby w podeszłym wieku których już siły opuszczają oraz osoby chore. Uprzejmie proszę rodziny o przywiezienie osób starszych i chorych do Kościoła. W tym dniu na zakończenie Mszy św. będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych ale nie wszystkim obecnym tylko tym osobom które: są w podeszłym wieku i którym brakuje już sił i chorują, oraz osobom młodszym ale chorym przewlekle czy przygotowującym się do operacji. Jest to nasz co miesięczny Wieczernik dlatego też na Mszy św. wysłuchamy kazania o kolejnej tajemnicy różańcowej tj. o Wniebowzięciu NMP. Będzie wystawienie NS i różaniec w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii. Na koniec indywidualne błogosławieństwo NS na styl fatimski. Nie zapomnijmy napisać na kartkach próśb i podziękowań za łaski do Matki Bożej Ostrożańskiej w tych intencjach będę odprawiał Msze św. składkową oraz różaniec. Kartki można napisać w domu bądź wziąć gotowy formularz ze stolika na końcu kościoła. Zapraszam członków KŻR do uczestnictwa w Wieczernicach jest on organizowany właśnie z myślą o formacji członków KŻR.
 8. 12 lutego tj. w poniedziałek o godz. 15:00 będzie Msza św. w int. mieszkańców Jaszczołt z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Na tę msze św. zapraszam również mieszkańców Kol. Ostrożany pod Jaszczołtami i Grodziskiem bo to teraz do nich powędruje Obraz.
 9. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii odbędzie się 18 lutego w niedzielę za dwa tygodnie. Po Mszy św. o godz. 10:00 krótka katecheza dla dzieci i rodziców a potem spotkanie rodziców  w salce parafialnej.
 10. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzę błogosławionej niedzieli.