rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.03.2018 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11.03.2018 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym Wieczerniku. Modliliśmy się przez wstawiennictwo M.B.Ostr o owoce naszych rekolekcji i o błogosławieństwo dla ks. rekolekcjonisty.
 2. Trwają Rekolekcje Wielkopostne: jutro i po jutrze Msze św. o godzinie 10:00, 12:00. 17:00. Będzie możliwość spowiedzi. Przyjedzie 5 dodatkowych księży. Zorganizujmy sobie tak czas aby uczestniczyć 3 dni w rekolekcjach.
 3. Taca z wtorku, jak to mamy w tradycji, przeznaczona jest do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.
 4. Dziś odwiedzamy zgłoszonych chorych z komunią i spowiedzią wielkopostną od godz. 14:00.
 5. Czas biegnie szybko i powoli trzeba myśleć o kwiatach do grobu i ciemnicy.
 6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia tygodnik Niedziela z ciekawymi artykułami.
 7. Są już do nabycia baranki wielkopostne z białej czekolady przygotowane przez Caritas. Są one wyrazem jałmużny wielkopostnej. Baranki tradycyjnie umieszczamy w wielkanocnym koszyku ze święconką, gdyż są one symbolem paschalnej ofiary Chrystusa.
 8. Spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 marca po Mszy św. o godz. 10:00 w salce parafialnej. Od każdego dziecka musi być obecny przynajmniej jeden rodzic.
 9. 19 marca w poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa w tym dniu chcemy o godz. 15:00 odprawić Mszę św. tylko dla mężczyzn. Będziemy prosić św. Józefa o łaski dla każdego chłopca, młodzieńca i mężczyzny z naszej parafii. Zapraszam w tym dniu wszystkich chłopców, młodzieńców, i dorosłych mężczyzn na Mszę św. w waszej intencji. Przybądźcie licznie panowie na to nabożeństwo. Godzina jest przystępna tak by nie kolidowała z waszymi obowiązkami. Przypomnę o tym wydarzeniu jeszcze za tydzień.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Amelię Czarkowską z Borzym. Przeżyła 80 lat. Składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ……….
 11. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzę błogosławionej niedzieli.