rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.06.2018 – 9 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.06.2018 – 9 Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jako wotum narodu za odzyskanie niepodległości.
 2. Dziękuję wszystkim którzy wspierają nasze Sanktuarium ofiarą i modlitwą.
 3. Zakupiliśmy nowy opryskiwacz, który posłuży nam do pryskania chwastów min na cmentarzu. Wszystkie opuszczone groby porośnięte zielem zostały opryskane tak by uniknąć rozsiewania się chwastów. 
 4. Uprzejmie proszę mieszkańców Krakówek Zdzich o udekorowanie kwiatami kościoła na najbliższą niedzielę. Proszę już w piątek wieczorem udekorować tak by w sobotę były świeże kwiaty z racji na zjazd służb mundurowych w naszym sanktuarium. 
 5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym roku przygotowywali Ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała oraz tym którzy aktywnie uczestniczyli w procesji przy feretronach, ołtarzykach, poduszeczkach, różańcu i sypaniu kwiatków. Dziękuję Panom Strażakom. Każdemu kto przyczynił się do uświetnienia tej uroczystości. Bardzo dziękuję mieszkańcom Ostrożan za udekorowanie trasy procesji. Takie dekoracje proporczykami, flakami oraz obrami w oknach czy gobelinami na balkonach to element naszych podlaskich procesji. Trzeba nam te tradycje pielęgnować i zachowywać. Procesja była piękna.
 6. Od piątku, 1 czerwca, rozpoczęliśmy oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 17.00 są Nieszpory o Najświętszej Eucharystii oraz procesja. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. Postarajmy się uczestniczyć w nieszporach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Liczę na waszą obecność. W czwartek, 7 czerwca, ostatnie Nieszpory Eucharystyczne i procesja. Na zakończenie Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
 7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 16:30 i 17:00. Z racji na Uroczystość w tym dniu post nie obowiązuje.
 8. W sobotę 9 czerwca będziemy obchodzić rocznicę pobytu Jana Pawła II w Drohiczynie z tej okazji jak słyszeliśmy w liście ks. Biskupa organizowany jest Dzień wspólnot. W naszym Sanktuarium zgromadzą się w tym dniu od godz. 10:00 służby mundurowe (wojsko, policja, Strażacy, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Leśnicy) wraz ze swoimi kapelanami.
 9. W kościele pofranciszkańskim od godz. 10:00 gromadzą się wspólnoty maryjne: KŻR, Apostolat maryjny i inne. Wszystkie wspólnoty będą modlić się w wyznaczonych miejscach od 10:00 do 11:30. Zachęcam członków naszych wspólnot maryjnych do udziału w tym spotkaniu. Natomiast o godzinie 12:00 będzie Msza św. na placu przy Katedrze.
 10. Po Mszy św. ks. Biskup zaprasza na poczęstunek do ogrodów seminaryjnych. W związku z tym każda parafia poproszona jest by upiec ciasto najlepiej bez kremu. Ciasto mamy dostarczyć do Kurii 8 czerwca. W naszej parafii dostarczeniem ciasta zajmie się p. Zofia Moczulska. Chętnych do upieczenia ciasta proszę o dostarczenie go do Sali parafialnej 8 czerwca do godz. 16:00. Uprzejmie proszę nasze panie o pomoc w tej sprawie. Potrzebujemy 5 blach cista.
 11. W sobotę wieczorem o godz. 17:00 odbędzie się tradycyjnie WIECZERNIK w naszej parafii. Poprowadzi go ojciec duchowny WSD w Drohiczynie ks. dr Dariusz Kucharek. Kazanie będzie o Darze Ducha św. - tym razem o darze RADY. Zapraszam do przybycia na wspólną naszą modlitwę podczas, której będziemy czcić Niepokalane serce NMP.
 12. Dziś odwiedzimy stałych chorych z komunią św. od godz. 14:00. 
 13. 1 czerwca nasz kleryk Patryk Nagórny otrzymał z rąk ks. Bp. Tadeusza święcenia diakonatu. Gratulujemy mu święceń diakonatu i życzymy błogosławieństwa bożego na każdy dzień w drodze ku kapłaństwu.
 14. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzę błogosławionej niedzieli. Niech nasza Pani Ostrożańska otacza Was wszystkich płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.