rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09.2018 – 23 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.09.2018 – 23 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. 
 3. Bóg zapłać mieszkańcom wsi Niewiarowo Przypki oraz mieszkańcom wsi Ostrożany za udekorowanie Kościoła i ołtarza polowego kwiatami. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy bloków Ostrożańskich. 
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Stadnik za reprezentowanie naszej Parafii na Dożynkach w Sadownem. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach pięknego wieńca dożynkowego. Bóg zapłać. Niech mieszkańcy Borzym się dobrze przyjrzą, bo za rok to wasza wspólnota będzie reprezentować naszą parafię.
 5. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej Uroczystości Odpustowej. 
 • Dziękuję Panu Kościelnemu i całej Jego rodzinie za nieocenioną pomoc przy przygotowaniu Kościoła i Ołtarza polowego.
 • Strażakom, którzy są niezawodni i zawsze są obecni na uroczystościach parafialnych.
 • Chórowi i Panu Organiście za uświetnienie naszej Uroczystości.
 • Dziewczynkom sypiącym kwiatki i chi rodzicom za piękne przygotowanie dzieci.
 • Dziękuję wszystkim niosącym ołtarzyki, chorągwie to wasza posługa sprawia, że procesja jest piękna
 • Dziękuję paniom za przyjmowanie intencji i rozprowadzanie pamiątek.
 • Dziękuję kapłanom za nieocenioną pomoc
 • Dziękuję służbie liturgicznej za obecność i posługę na Sumie.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek pomogli czynem lub radą.
 1. Chciałbym prosić państwa Radnych o krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 10:00. Potrzebuje omówić pewne sprawy budowlane i usłyszeć państwa zdanie. Zapraszam i liczę na Państwa przybycie. To bardzo ważne dla mnie byście Państwo przybyli.
 2. Chciałbym prosić rodziców dzieci, które w tym roku były u pierwszej komunii św. aby zadbali o to żeby dzieci obeszły 9 pierwszych piątków miesiąca. Są w zakrystii książeczki na pierwsze piątki. 
 3. Uwaga rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą pierwszą komunie świętą. Komunia św. w 2019 roku będzie 12 maja o godz. 10:00. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 września po Mszy św. o godz. 12:00. 
 4. Przywróciłem w naszej parafii bardzo stary a dziś zapominany zwyczaj ofiarowywania dzieci przez rodziców w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Treść tego aktu można odnaleźć na naszej stronie parafialnej w Internecie w zakładce Aktualności -Wydarzenia.
 5. Apostolat Maryjny w Drohiczynie z opiekunem organizuje pielgrzymkę w dn. 29 września 2018 (sobota) – śladami św. Stanisława Kostki do Przasnysza i Rostkowa. W programie jest zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 
 6. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.