rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

  1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary na tace przeznaczone na cele charytatywne diecezji. Caritas. 
  3. Przypominam o obowiązku informowania ks. Proboszcza lub pana Kościelnego o wszelkich pracach na cmentarzu. 
  4. Bóg zapłać mieszkańcom kolonii Ostrożany pod Grodziskiem i Jaszczołtami za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Rybałt. 
  5. Jutro rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Z tego powodu w październiku wszystkie Msze św. w dni powszednie będą odbywały się o godz. 16:00. Najpierw będzie Msza św. a potem nabożeństwo różańcowe. 
  6. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca. W niedzielę różaniec będzie po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie prowadzony przez Księży. W każdy poniedziałek różaniec będą odmawiać dzieci. W pozostałe dni powszednie uprzejmie proszę, aby poszczególne wioski zechciały się włączyć w odmawianie różańca i prowadzenie rozważań. Zachęcam w sposób szczególny, aby KŻR włączyły się do odmawiania różańca.

Harmonogram różańca:

1. października (Poniedziałek) - Dzieci

2. października (Wtorek) – Borzymy 

3. października (Środa) - Jaszczołty 

4. pażdziernika (czwartek) - Kamianki

5. pażdziernika (piatek) - Klepacze

6. październiak (sobota) - Koski Falki

7. pażdzienika (niedziela) - Ksiądz

7. Jutro, w poniedziałek na Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do Pierwszej komunii św. W tym roku mamy tylko 5 dzieci do pierwszej Komunii św. 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Litanie będziemy odmawiać w ramach nabożeństwa różańcowego. Spowiedź od godz. 15:30.

9. W przyszłą niedzielę przypada niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 8:00. Różaniec przed wystawianym NS po Mszy św. o godz. 12:00.

10. Po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Męskiego KŻR. Zapraszam wszystkich członków tego koła na zmiankę. 

11. W przyszłą niedzielę odwiedzimy chorych z komunią i spowiedzią św.

12. W naszej parafii odbędzie się 13 października to jest w drugą sobotę miesiąca w ramach wieczernika – czuwanie członków KŻR w Wspólnot Maryjnych. Rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do ok 21:30. Program szczegółowy przedstawię w następną niedzielę. Spodziewamy się również ks. Biskupa Tadeusza. Jesteśmy gospodarzami czuwania. Zachęcam i liczę na obecność wszystkich parafialnych członków KŻR. 

13. Przypomnę, że powstaje w naszej parafii Dziewczęca Służba Liturgiczna. Popularnie dziewczęta należące do DSL będą nazywać się „Ostrożankami”. Ich zadaniem będzie uroczyste noszenie poduszeczek na procesjach eucharystycznych oraz pomoc ministrantom w służbie ołtarza. Stroje będą nosić takie same jak do tej pory dziewczyny przy ołtarzu. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Chętne dzieciaki można zgłaszać w zakrystii. 

14. Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.

15. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.