rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

07.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. Dziś niedziela adoracyjna. Okazja by choć chwile pomodlić się przed NS. 
 3. Dziś od godz. 14:30 odwiedzamy chorych z komunią św. i spowiedzią.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Róży Męskiej. Bardzo mnie cieszy, że mężczyźni pięknie modlą się na różańcu. 
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek Żywy pomnik Jana Pawła II, czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia – młodzież zdolną, która z tych ofiar otrzymuje stypendia na kształcenie się. 
 6. W sobotę, w ramach WIECZERNIKA odbędzie się czuwanie KŻR i wspólnot Maryjnych ze wschodniej części diecezji. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:00 z udziałem ks. Bp. Tadeusza. Po Mszy będzie nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła. Będzie niesiona również nasza figura MB Fatimskiej. Potem dalszy program. Wszystko ma się zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zapraszam parafin do wspólnej modlitwy w tym dniu a zwłaszcza wszystkich członków KŻR. Proszę przyjść dużo wcześniej, jeśli kto chce siedzieć w ławce lub zabrać ze sobą składane krzesełko. Zamówiłem dwie kabiny TOI TOI żeby rozładować kolejki do łazienek. 
 7. Bóg zapłać mieszkańcom Rybałt za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Kolonii Smarklice. Uprzejmie proszę by udekorować Kościół już w piątek lub w sobotę rano, tak aby na czuwanie KŻR w sobotę wieczorem były już nowe kwiatki. 
 8. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy – październik. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec. Zachęcam, aby kiedy dana wioska jest wyznaczona to zmobilizować się i licznie przybyć na modlitwę, bo z frekwencją nie jest najlepiej. Mamy przecież o co prosić Matkę Bożą.
 9. Zgodnie z wolą Ojca św. przez październik na zakończenie każdego nabożeństwa różańcowego odmawiamy modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji Kościoła św.
 10. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca. W niedzielę różaniec jest po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie prowadzony przez Księży. W każdy poniedziałek różaniec będą odmawiać dzieci. Dopomóżmy naszym małym pociechom, aby choć w poniedziałek przyszły się pomodlić do Matki Bożej. W pozostałe dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski.
 11. Harmonogram różańca:
 12. 8. października (Poniedziałek) - Dzieci
 13. 9. października (Wtorek) – Koski Wypychy
 14. 10. października (Środa) – Krakówki Zdzichy, Włodki i Dąbki
 15. 11. października (Czwartek) - Diakoni
 16. 12 października (piatek) - Lubowicze
 17. 13 październiaka (sobota) - Uczestnicy czuwania KŻR
 18. 14 październiaka (niedziela) - Ksiądz
 19. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Chętne dzieciaki można zgłaszać w zakrystii. 
 20. Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.
 21. Od przyszłej Niedzieli będą już na ołtarzach bocznych wyłożone WYPOMINKI. To dobra okazja, aby wspomnieć imiona naszych kochanych zmarłych i pomodlić się za nich.
 22. Jest już nowa księga intencji na nowy rok. Tradycyjnie można przynieść na kartce listę intencji do wpisania na przyszły rok. 
 23. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.