OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

  1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
  2. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na fundusz misyjny. Natomiast taca na cele inwestycyjne będzie za dwa tygodnie - 28 października. 
  3. Zapłaciłem kamieniarzom za wykonany kolejny odcinek muru cmentarnego. Do ukończenia całkowicie ogrodzenia cmentarza zostało 80 m. Pogoda jest sprzyjająca to choć powoli to jednak parkanu mamy coraz więcej. Mam nadzieję, że do mrozów uda nam się go prawie skończyć.
  4. Instalacja bram cmentarnych się opóźnia z różnych przyczyn. Ostateczny termin instalacji to środa 17 października. 
  5. Na nowym cmentarzu ma stanąć duży drewniany Krzyż. Może, któraś z naszych wiosek zechciała by ofiarować dęb na ten Krzyż. Mówię już o tym, by odpowiednio przygotować i wysuszyć drzewo, tak by krzyż mógł przestać wiele lat. 
  6. Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek Żywy pomnik Jana Pawła II, czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia – młodzież zdolną, która z tych ofiar otrzymuje stypendia na kształcenie się. 
  7. Bóg zapłać mieszkańcom Kolonii Smarklice za piękne udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy wsi Smarklice. Proszę za dużo nie kupować kwiatów tylko uzupełnić trochę to co już jest. 
  8. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec. Zachęcam, aby kiedy dana wioska jest wyznaczona to zmobilizować się i licznie przybyć na modlitwę. Postarajmy się choć raz być na różańcu. Jak nie dajemy rady w tygodniu to może w niedziele po Mszy o 12:00. Dajmy coś z siebie Bogu.
  9. W każdy poniedziałek różaniec odmawiają dzieci. Dopomóżmy naszym małym pociechom, aby choć w poniedziałek przyszły się pomodlić do Matki Bożej. W pozostałe dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski.
  10. Harmonogram różańca:

 (Poniedziałek) - Dzieci

 (Wtorek) – Łopusze

 (Środa) – Morze

(Czwartek) - Niewiarowo Przybki

(Piątek) – Niewiarowo Sochy

(Sobota) - Ostrożany wieś i bloki

(Niedziela) - Ksiądz

12. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Pierwsze spotkanie formacyjne kandydatów i kandydatek odbędzie się w sobotę 20 października o 9:30 w kościele. 

13.Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.

14. Są już na ołtarzach bocznych wyłożone WYPOMINKI. To dobra okazja, aby wspomnieć imiona naszych kochanych zmarłych i pomodlić się za nich. Zachęcam do wypisania wypominek. Z wypominkami będzie tak jak do tej pory. Jednorazowe czytamy przez oktawę. Roczne przez cały rok przed Msza św. poranną. Co miesiąc msza św. Wypominkowa. 

15. Są już do nabycia znicze Caritas

16. Można już zamawiać intencje na nowy rok. Chętni mogą przynieść listę z intencjami.

17. Ze smutkiem zawiadamiam, że nasz pan organista Konrad przyjął nową ofertę pracy w parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce i z nami będzie do 11 listopada włącznie. Parafia poszukuje nowego organisty na jego miejsce.

18.Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.