rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.10.2018 – 29 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21.10.2018 – 29 Niedziela Zwykła

 

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii. 
 3. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli w ostatnim czasie przywieźć kamienie do budowy parkanu. To wspólne nasze dzieło, które świadczy o dobroci, wrażliwości i hojności parafian. Bóg zapłać.
 4. Rozpoczęliśmy instalacje nowych bram i furtek na cmentarzu. W środę powinno być już wszystko zainstalowane. Bramy są kute, ocynkowane i solidne. Pięknie się prezentują i jeszcze bardziej dodają powagi frontonowi naszego cmentarza. 
 5. Bóg zapłać mieszkańcom wsi Smarklice za piękne udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy wsi Smorczewo.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec. Zachęcam, aby kiedy dana wioska jest wyznaczona to zmobilizować się i licznie przybyć na modlitwę. Postarajmy się choć raz być na różańcu. Jak nie dajemy rady w tygodniu to może w niedziele po Mszy o 12:00. Dajmy coś z siebie Bogu.
 7. Harmonogram Różańca: Poniedziałek - Dzieci, Wtorek - Rybałty, Środa - Smarklice z Koloniami, Czwartek - Smorczewo i Kolonia Ostrożany pod Smorczewem, Piątek - Kolonia Ostrożany pod Grodziskiem i Jaszczołtami, Sobota - Stadniki, Niedziela - Ksiądz
 8. W każdy poniedziałek różaniec odmawiają dzieci. Dopomóżmy naszym małym pociechom, aby choć w poniedziałek przyszły się pomodlić do Matki Bożej. W pozostałe dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski.
 9. Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.
 10. Są już na ołtarzach bocznych kartki z wypominkami. Wypominki są tradycyjnym przywołaniem naszych zmarłych, przypomnieniem sobie tych z naszej rodziny którzy nas poprzedzili do domu Ojca. Są wyrazem naszej miłości i pamięci o tych których kochamy a których nie ma już wśród nas. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, żeby ktoś i za nas się kiedyś pomodlił.
 11. Z wypominkami będzie tak jak do tej pory. Jednorazowe czytamy przez oktawę. Roczne przez cały rok przed Mszą św. poranną. Co miesiąc msza św. Wypominkowa. 
 12. Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych zmarłych. Śmieci wrzucajmy do kontenerów, a jeśli to możliwe zabierajmy ze sobą do domu szczególnie te biodegradowalne.
 13. Prośba serdeczna, żeby nie wjeżdżać samochodami osobowymi na teren cmentarza. Tylko mogą to robić karawany i samochody kamieniarzy budujących grobowce. To ziemia poświęcona uszanujmy to miejsce i nie traktujmy tego go jak parku.
 14. Sprzedaliśmy wszystkie znicze Caritas. Dziękuje za Waszą dobroć.
 15. W związku z odejściem naszego pana organisty w Róży Męskiej zwalnia się miejsce. Zachęcam by ktoś objął po panu organiście modlitwę i członkostwo w męskim kółku żywego różańca. 
 16. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.