rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.10.2018 – 30 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.10.2018 – 30 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii w następną niedziele taca będzie przeznaczona na rzecz naszego Seminarium. 
 3. Zostały zainstalowane już nowe bramy i furtki na cmentarzu. W tym tygodniu jeszcze zostaną zrobione prace kosmetyczne, czyli zaprawki, pomalowane miejsca przebarwione oraz przytarcia spawów.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec.  Jeszcze trzy dni października zostało. W poniedziałek poprowadzą dzieci a we wtorek i środę poprowadzą kapłani
 5. Są już na ołtarzach bocznych kartki z wypominkami. Wypominki są tradycyjnym przywołaniem naszych zmarłych, przypomnieniem sobie tych z naszej rodziny którzy nas poprzedzili do domu Ojca. Są wyrazem naszej miłości i pamięci o tych których kochamy a których nie ma już wśród nas. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, żeby ktoś i za nas się kiedyś pomodlił.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych zmarłych. Śmieci wrzucajmy do kontenerów.
 7. W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych tak jak w tamtym roku Msze św. będą o 8:30 i 10:00. Mszy św. o godz. 12:00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja na cmentarz z 4 stacjami. Kazanie będzie w kościele na Mszy św. o godz. 10:00 a na cmentarzu na zakończenie procesji kilka słów podsumowania modlitw.
 8. Kto by chciał się wyspowiadać 1 listopada to ze spowiedzi będzie można skorzystać tylko przed Mszą św., bo w trakcie Mszy wszyscy księża będą przy ołtarzu. Kapłani będą w konfesjonałach już o 08:00 i 09:30.
 9. W dzień Zaduszny 2 listopada Msze św. o 10:00 i 16:00.
 10. Przez oktawę, czyli od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Każdego dnia za jednego zmarłego. Trzeba nawiedzić cmentarz, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
 11. W naszej parafii od 2 do 8 listopada będzie o godz. 15:30 różaniec na cmentarzu a potem Msza św. poprzedzona wyczytywaniem wypominek. Wyjątek stanowi niedziela 4 listopada, kiedy to różaniec będzie po Mszy św. o godz. 10:00.
 12. Przyszła niedziela – 4 listopada - to niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 08:00 rano. Zachęcam do adoracji NS.
 13. W przyszłą niedzielę odwiedzimy chorych z komunią św. od godz. 14:30.
 14. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie NS i nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie. Spowiedź zaraz po przyjściu z cmentarza; w trakcie czytania wypominek.
 15. Nasza parafia ciągle poszukuje nowego organisty. Zachęcam do modlitwy przed Matką Bożą, żeby zgłosił się odpowiedni kandydat. 
 16. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.