OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.11.2018 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.11.2018 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną . 
  2. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą. 
  3. Są już do nabycia tradycyjne kalendarze na 2019 rok przygotowane przez nasze Seminarium Duchowne w Drohiczynie. 
  4. W środę po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 16:30 odbędzie się w naszym kościele akcja „Świeć przykładem podaj dalej” prowadzona przez Policję i Konferencję Episkopatu Polski. Przyjadą do nas przedstawiciele Ruchu Drogowego oraz nasz Dzielnicowy i będą rozdawać odblaski dla dzieci, młodzieży i dorosłych abyśmy po zmroku byli widoczni i świadomi na drodze. Serdecznie zapraszam na to spotkanie do kościoła w przyszłą środę dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy poruszają drogą po zmroku.
  5. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  6. W Adwencie nie przyozdabiamy Ołtarza kwiatami. Nie śpiewa się również Chwała na wysokości Bogu w niedziele, ale za to można je odmawiać podczas Mszy św. roratnich.
  7. Roraty w naszym kościele odbywać się będą w Poniedziałek o 7:00, Środę i Sobotę o 16:00. Zapraszam do udziału wszystkich a w sposób szczególny dzieci z lampionami.
  8. W tym roku tak jak i w tamtym, w czasie adwentu, dzieci zamiast sianka będą do żłóbka składać zrobione przez siebie serduszka z wypisanymi na odwrocie dobrymi uczynkami oraz imieniem i nazwiskiem. Serduszka mogą być pięknie przyozdobione według uznania i mogą mieć różne kolory. W trakcie środowych i sobotnich rorat będziemy losować dwa serduszka. Te dzieci, których serduszka zostały wylosowane zabiorą do domu małą figurkę Matki Bożej i będą się przed nią modlić w swoim pokoju. Potem na kolejne roraty przyniosą je z powrotem tak by inne dzieci znowu mogły je wziąć do siebie do domu. Zebrane serduszka posłużą nam do udekorowania choinki przy ołtarzu św. Anny. Będzie to dziecięca choinka dobrych uczynków.
  9. Adwent to czas szczególnej sposobności czynienia dobra również przez dorosłych. Chciałbym zachęcić do włączenia się w coroczną akcję zbierania artykułów spożywczych. W dzisiejszą niedzielę rozdajemy bezpłatne papierowe torby Caritas w ramach akcji „Od serca”, które możemy zabrać do swoich domów i napełnić je produktami spożywczymi i chemicznymi, zgodnie z zamieszczoną na nich instrukcją. Swój dar od serca zapakowany do rozprowadzanych toreb przynosimy do kościoła do niedzieli do 2 grudnia. Tylko tydzień trwa akacja. Przekazujemy je panu Kościelnemu. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki na Święta Bożego Narodzenia dla rodzin i dzieci najbardziej potrzebujących.

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej