rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.12.2018 – 1 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.12.2018 – 1 Niedziela Adwentu

 1. W przyszłym tygodniu będziemy zbierać po każdej Mszy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Dar od Serca” prowadzoną przez Caritas naszej diecezji. Dziękuję za dobroć waszego serca.
 3. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 4. Pragnę podziękować za ofiary na wynagrodzenie panów kościelnego i organisty.
 5. Rozpoczęliśmy czas Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia.
 6. Są już do nabycia tradycyjne świece Caritas na stół wigilijny. W zależności od wielkości. Za pieniądze ze sprzedaży tych świec wiele dzieci z ubogich rodzin wyjedzie w czasie wakacji na kolonie. Do nasz dar serca. Niektórzy mówią, że mają jeszcze z poprzednich lat takie świece. Proponuję, aby stare świece wigilijne zanieść na cmentarz i wstawić w puste, szklane znicze. Niech na grobach naszych bliskich się dopalą. A w tym roku kupić nowe. Wiem, że niektórzy tak robią w naszej parafii. Piękny gest i pomysł godny naśladowania. 
 7. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z komunią i spowiedzią św. 
 8. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach 16 - 18 grudnia. Poprowadzi je ks. kan. dr Jarosław Rzymski – notariusz Kurii. Spowiedź przedświąteczna dla chorych będzie drugiego dnia naszych rekolekcji adwentowych, czyli 18 grudnia. 
 9. W czasie adwentu nasze dzieci zamiast sianka składają do żłóbka zrobione przez siebie serduszka z wypisanymi na odwrocie dobrymi uczynkami oraz imieniem i nazwiskiem. W trakcie środowych i sobotnich rorat losujemy dwa serduszka. Te dzieci, których serduszka zostały wylosowane zabierają do domu małe figurki Matki Bożej i będą się przed nimi modlić w swoim pokoju. Potem przyniosą je z powrotem tak by inne dzieci znowu mogły je wziąć do siebie do domu. Zebrane serduszka posłużą nam do udekorowania choinki przy ołtarzu św. Anny – babci Pan Jezusa. Będzie to dziecięca choinka dobrych uczynków. Proszę przygotować tak serduszka by miały już przytwierdzone pętelki do powieszenia na choinkę. 
 10. 6 grudnia tj.  w czwartek - wspomnienie św. Mikołaja. W naszej parafii z racji szczególnego kultu tego świętego - Msze św. w tym roku będą o godz. 10:00, 12:00 16:00. Po każdej Mszy św. odmówimy litanię do św. Mikołaja przed obrazem. W związku z tym, że w naszej parafii dzień św. Mikołaja to uroczystość zaprosiłem na cały dzień do naszej parafii ks. dr Rafała Pokrywińskiego z Drohiczyna, aby wygłosił do nas kazania okolicznościowe. Chciałbym wzmacniać kult św. Mikołaja w naszej parafii.
 11. Zapraszam w tym dniu w sposób szczególny dzieci na Msze św. o godzinie 16:00. Św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi osobiście dzieci i przyniesie słodkie upominki. Po Mszy św. o godz. 16:00 rodzice przygotowują podwieczorek dla wszystkich dzieci w salce parafialnej. Czekają słodkie bułeczki oraz kubek kakao. Zapraszam serdecznie.
 12. 7 grudnia tj. w piątek – przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 16:00. 
 13. 8 grudnia tj. w sobotę - przypada Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. o 10:00 i 16:00. Zapraszam w tym dniu na godz. 10:00 Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Przynosimy ze sobą medaliki oraz łańcuszki do poświęcenia i uroczystego nałożenia ich dzieciom. Obecność obowiązkowa. Na Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się w tym dniu Wieczernik.Poprowadzi go ks. Paweł Badura – notariusz Sądu Biskupiego. Nie zapominajmy napisać próśb i podziękowań do M.B.Ostr. na karteczkach. Kościół zostanie nagrzany, żebyśmy mieli ciepło w trakcie Wieczernika.
 14. W dniu 8 grudnia, każdy z członków KŻR może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 15. W tym dniu od godz. 12 do 13 jest godzina łaski, w której można uzyskać wiele łask przez modlitwę czy to w kościele czy w domu w rodzinach. W czasie tej godziny łaski módlmy się o pokój na świecie.
 16. Męska róża Żywego Różańca zaprasza chętnego pana do swojej grupy modlitewnej. (Zapraszamy już dziś po Mszy św. o godz. 10:00)
 17. Roraty w naszym kościele odbywają się w Poniedziałek o 7:00, Środę i Sobotę o 16:00. Zapraszam do udziału wszystkich a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Zachęcam również dorosłych, aby przynosili ze sobą świece na roraty np. gromnice i podczas wstępnego obrzędu, kiedy jest ciemno w kościele mieli je zapalone.
 18. Od 8 grudnia tj. sobota będziemy mieli nowego pana organistę na stałe. 8 grudnia dopiero na Wieczerniku będzie grał. Na porannej Mszy jeszcze Go nie będzie. Przyjmijmy Go w naszej parafii serdecznie i z dobrym słowem.
 19. W niedzielę 9 grudnia dokonamy poświęcenia opłatków ma stół wigilijny i od poniedziałku 10 grudnia pan organista zacznie roznosić je po domach wg grafiku, który przedstawię w następną niedzielę. Dopomóżmy panu organiście w tym dziele, bo jeszcze nie będzie znał terenu, żeby się nie błąkał. 
 20. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej Niedzieli