rozaniec

SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ W OSTROŻANACH

logo parafia ostrozany

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na fundusz misyjny. Natomiast taca na cele inwestycyjne będzie za dwa tygodnie - 28 października. 
 3. Zapłaciłem kamieniarzom za wykonany kolejny odcinek muru cmentarnego. Do ukończenia całkowicie ogrodzenia cmentarza zostało 80 m. Pogoda jest sprzyjająca to choć powoli to jednak parkanu mamy coraz więcej. Mam nadzieję, że do mrozów uda nam się go prawie skończyć.
 4. Instalacja bram cmentarnych się opóźnia z różnych przyczyn. Ostateczny termin instalacji to środa 17 października. 
 5. Na nowym cmentarzu ma stanąć duży drewniany Krzyż. Może, któraś z naszych wiosek zechciała by ofiarować dęb na ten Krzyż. Mówię już o tym, by odpowiednio przygotować i wysuszyć drzewo, tak by krzyż mógł przestać wiele lat. 
 6. Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek Żywy pomnik Jana Pawła II, czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia – młodzież zdolną, która z tych ofiar otrzymuje stypendia na kształcenie się. 
 7. Bóg zapłać mieszkańcom Kolonii Smarklice za piękne udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy wsi Smarklice. Proszę za dużo nie kupować kwiatów tylko uzupełnić trochę to co już jest. 
 8. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec. Zachęcam, aby kiedy dana wioska jest wyznaczona to zmobilizować się i licznie przybyć na modlitwę. Postarajmy się choć raz być na różańcu. Jak nie dajemy rady w tygodniu to może w niedziele po Mszy o 12:00. Dajmy coś z siebie Bogu.
 9. W każdy poniedziałek różaniec odmawiają dzieci. Dopomóżmy naszym małym pociechom, aby choć w poniedziałek przyszły się pomodlić do Matki Bożej. W pozostałe dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski.
 10. Harmonogram różańca:

 (Poniedziałek) - Dzieci

 (Wtorek) – Łopusze

 (Środa) – Morze

(Czwartek) - Niewiarowo Przybki

(Piątek) – Niewiarowo Sochy

(Sobota) - Ostrożany wieś i bloki

(Niedziela) - Ksiądz

12. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Pierwsze spotkanie formacyjne kandydatów i kandydatek odbędzie się w sobotę 20 października o 9:30 w kościele. 

13.Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.

14. Są już na ołtarzach bocznych wyłożone WYPOMINKI. To dobra okazja, aby wspomnieć imiona naszych kochanych zmarłych i pomodlić się za nich. Zachęcam do wypisania wypominek. Z wypominkami będzie tak jak do tej pory. Jednorazowe czytamy przez oktawę. Roczne przez cały rok przed Msza św. poranną. Co miesiąc msza św. Wypominkowa. 

15. Są już do nabycia znicze Caritas

16. Można już zamawiać intencje na nowy rok. Chętni mogą przynieść listę z intencjami.

17. Ze smutkiem zawiadamiam, że nasz pan organista Konrad przyjął nową ofertę pracy w parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce i z nami będzie do 11 listopada włącznie. Parafia poszukuje nowego organisty na jego miejsce.

18.Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

07.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. Dziś niedziela adoracyjna. Okazja by choć chwile pomodlić się przed NS. 
 3. Dziś od godz. 14:30 odwiedzamy chorych z komunią św. i spowiedzią.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Róży Męskiej. Bardzo mnie cieszy, że mężczyźni pięknie modlą się na różańcu. 
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek Żywy pomnik Jana Pawła II, czyli Dzieło Nowego Tysiąclecia – młodzież zdolną, która z tych ofiar otrzymuje stypendia na kształcenie się. 
 6. W sobotę, w ramach WIECZERNIKA odbędzie się czuwanie KŻR i wspólnot Maryjnych ze wschodniej części diecezji. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16:00 z udziałem ks. Bp. Tadeusza. Po Mszy będzie nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła. Będzie niesiona również nasza figura MB Fatimskiej. Potem dalszy program. Wszystko ma się zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zapraszam parafin do wspólnej modlitwy w tym dniu a zwłaszcza wszystkich członków KŻR. Proszę przyjść dużo wcześniej, jeśli kto chce siedzieć w ławce lub zabrać ze sobą składane krzesełko. Zamówiłem dwie kabiny TOI TOI żeby rozładować kolejki do łazienek. 
 7. Bóg zapłać mieszkańcom Rybałt za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Kolonii Smarklice. Uprzejmie proszę by udekorować Kościół już w piątek lub w sobotę rano, tak aby na czuwanie KŻR w sobotę wieczorem były już nowe kwiatki. 
 8. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy – październik. Bardzo dziękuję wszystkim wioskom, które do tej pory prowadziły różaniec. Zachęcam, aby kiedy dana wioska jest wyznaczona to zmobilizować się i licznie przybyć na modlitwę, bo z frekwencją nie jest najlepiej. Mamy przecież o co prosić Matkę Bożą.
 9. Zgodnie z wolą Ojca św. przez październik na zakończenie każdego nabożeństwa różańcowego odmawiamy modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji Kościoła św.
 10. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca. W niedzielę różaniec jest po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie prowadzony przez Księży. W każdy poniedziałek różaniec będą odmawiać dzieci. Dopomóżmy naszym małym pociechom, aby choć w poniedziałek przyszły się pomodlić do Matki Bożej. W pozostałe dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski.
 11. Harmonogram różańca:
 12. 8. października (Poniedziałek) - Dzieci
 13. 9. października (Wtorek) – Koski Wypychy
 14. 10. października (Środa) – Krakówki Zdzichy, Włodki i Dąbki
 15. 11. października (Czwartek) - Diakoni
 16. 12 października (piatek) - Lubowicze
 17. 13 październiaka (sobota) - Uczestnicy czuwania KŻR
 18. 14 październiaka (niedziela) - Ksiądz
 19. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Chętne dzieciaki można zgłaszać w zakrystii. 
 20. Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.
 21. Od przyszłej Niedzieli będą już na ołtarzach bocznych wyłożone WYPOMINKI. To dobra okazja, aby wspomnieć imiona naszych kochanych zmarłych i pomodlić się za nich.
 22. Jest już nowa księga intencji na nowy rok. Tradycyjnie można przynieść na kartce listę intencji do wpisania na przyszły rok. 
 23. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary na tace przeznaczone na cele charytatywne diecezji. Caritas. 
 3. Przypominam o obowiązku informowania ks. Proboszcza lub pana Kościelnego o wszelkich pracach na cmentarzu. 
 4. Bóg zapłać mieszkańcom kolonii Ostrożany pod Grodziskiem i Jaszczołtami za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Rybałt. 
 5. Jutro rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Z tego powodu w październiku wszystkie Msze św. w dni powszednie będą odbywały się o godz. 16:00. Najpierw będzie Msza św. a potem nabożeństwo różańcowe. 
 6. Uprzejmie proszę o aktywne włączenie się w prowadzenie różańca. W niedzielę różaniec będzie po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie prowadzony przez Księży. W każdy poniedziałek różaniec będą odmawiać dzieci. W pozostałe dni powszednie uprzejmie proszę, aby poszczególne wioski zechciały się włączyć w odmawianie różańca i prowadzenie rozważań. Zachęcam w sposób szczególny, aby KŻR włączyły się do odmawiania różańca.

Harmonogram różańca:

1. października (Poniedziałek) - Dzieci

2. października (Wtorek) – Borzymy 

3. października (Środa) - Jaszczołty 

4. pażdziernika (czwartek) - Kamianki

5. pażdziernika (piatek) - Klepacze

6. październiak (sobota) - Koski Falki

7. pażdzienika (niedziela) - Ksiądz

7. Jutro, w poniedziałek na Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do Pierwszej komunii św. W tym roku mamy tylko 5 dzieci do pierwszej Komunii św. 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Litanie będziemy odmawiać w ramach nabożeństwa różańcowego. Spowiedź od godz. 15:30.

9. W przyszłą niedzielę przypada niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 8:00. Różaniec przed wystawianym NS po Mszy św. o godz. 12:00.

10. Po Mszy św. o godz. 10:00 zmianka Męskiego KŻR. Zapraszam wszystkich członków tego koła na zmiankę. 

11. W przyszłą niedzielę odwiedzimy chorych z komunią i spowiedzią św.

12. W naszej parafii odbędzie się 13 października to jest w drugą sobotę miesiąca w ramach wieczernika – czuwanie członków KŻR w Wspólnot Maryjnych. Rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do ok 21:30. Program szczegółowy przedstawię w następną niedzielę. Spodziewamy się również ks. Biskupa Tadeusza. Jesteśmy gospodarzami czuwania. Zachęcam i liczę na obecność wszystkich parafialnych członków KŻR. 

13. Przypomnę, że powstaje w naszej parafii Dziewczęca Służba Liturgiczna. Popularnie dziewczęta należące do DSL będą nazywać się „Ostrożankami”. Ich zadaniem będzie uroczyste noszenie poduszeczek na procesjach eucharystycznych oraz pomoc ministrantom w służbie ołtarza. Stroje będą nosić takie same jak do tej pory dziewczyny przy ołtarzu. Zapraszam dziewczynki po pierwszej komunii św. do Dziewczęcej Służby Liturgicznej - „Ostrożanek” oraz chłopców po pierwszej komunii św. do ministrantów. Chętne dzieciaki można zgłaszać w zakrystii. 

14. Przypomnę, że w naszej parafii istnieje możliwość ofiarowania dzieci w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Można tego aktu dokonać w niedzielę lub w tygodniu po każdej Mszy św. przed cudownym Obrazem Matki Bożej.

15. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.09.2018 – 24 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.09.2018 – 24 Niedziela Zwykła

 1. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w rozwoju Diecezjalnego Centrum Informacji. Bóg zapłać każdemu kto zechce wesprzeć to dobre działo.
 2. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.
 4. Dziękuje za wpłacenie składki rocznej mieszkańcom Smarklic.
 5. Wykonaliśmy obowiązkowy, coroczny, budowlany przegląd budynków parafialnych. 
 6. Zostały ukończone kamienne schody do bramy zabytkowej. 
 7. Bóg zapłać mieszkańcom bloków Ostrożańskich za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy Kolonii Ostrożany pod Smorczewem.
 8. Przypominam, że dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie w salce z Radnymi parafialnymi. Serdecznie zapraszam. 
 9. W tym roku szkolnym pierwsza komunia święta będzie 12 maja 2019 r. o godz. 10:00. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę - 23 września po Mszy św. o godz. 12:00. 
 10. Uwaga! Ważne informacje dotyczące cmentarza. Drodzy parafianie i wszyscy którzy posiadają groby bliskich na cmentarzu Ostrożańskim. Jest rzeczą całkowicie obowiązkową, aby administratorowi cmentarza, którym jest ks. proboszcz zgłaszać wszelkie prace prowadzone przy grobach i pomnikach. Takie zgłoszenie można zrobić również u pana Szymona – naszego kościelnego, który został przeze mnie upoważniony do tego. Należy koniecznie podać imię i nazwisko osoby zgłaszającej prace, telefon kontaktowy do osoby zgłaszającej, podać kto jest pochowany w grobie, na którym będą prowadzone prace, jaka firma będzie je prowadzić, skąd jest i jakiego typu prace będzie wykonywać. Kościelny ma obowiązek zapisać te wszystkie informacje. Rzeczą absolutnie konieczną jest powiadomienie proboszcza, gdyby ktoś chciał wybudować pieczarę betonową na grobie już istniejącym, w którym przed laty był ktoś pochowany. Osoby wynajmujące firmy do prac przy swoich grobach mają obowiązek kontrolować ich pracę. Nie pobieramy żadnych opłat z tego tytułu. 
 11. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.09.2018 – 23 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.09.2018 – 23 Niedziela Zwykła

 1. Niech Maryja wynagrodzi rozlicznymi łaskami każdemu kto wspiera nasze Sanktuarium modlitwą i ofiarą.
 2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. 
 3. Bóg zapłać mieszkańcom wsi Niewiarowo Przypki oraz mieszkańcom wsi Ostrożany za udekorowanie Kościoła i ołtarza polowego kwiatami. Na następną niedzielę Kościół udekorują mieszkańcy bloków Ostrożańskich. 
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Stadnik za reprezentowanie naszej Parafii na Dożynkach w Sadownem. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach pięknego wieńca dożynkowego. Bóg zapłać. Niech mieszkańcy Borzym się dobrze przyjrzą, bo za rok to wasza wspólnota będzie reprezentować naszą parafię.
 5. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej Uroczystości Odpustowej. 
 • Dziękuję Panu Kościelnemu i całej Jego rodzinie za nieocenioną pomoc przy przygotowaniu Kościoła i Ołtarza polowego.
 • Strażakom, którzy są niezawodni i zawsze są obecni na uroczystościach parafialnych.
 • Chórowi i Panu Organiście za uświetnienie naszej Uroczystości.
 • Dziewczynkom sypiącym kwiatki i chi rodzicom za piękne przygotowanie dzieci.
 • Dziękuję wszystkim niosącym ołtarzyki, chorągwie to wasza posługa sprawia, że procesja jest piękna
 • Dziękuję paniom za przyjmowanie intencji i rozprowadzanie pamiątek.
 • Dziękuję kapłanom za nieocenioną pomoc
 • Dziękuję służbie liturgicznej za obecność i posługę na Sumie.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek pomogli czynem lub radą.
 1. Chciałbym prosić państwa Radnych o krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 10:00. Potrzebuje omówić pewne sprawy budowlane i usłyszeć państwa zdanie. Zapraszam i liczę na Państwa przybycie. To bardzo ważne dla mnie byście Państwo przybyli.
 2. Chciałbym prosić rodziców dzieci, które w tym roku były u pierwszej komunii św. aby zadbali o to żeby dzieci obeszły 9 pierwszych piątków miesiąca. Są w zakrystii książeczki na pierwsze piątki. 
 3. Uwaga rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą pierwszą komunie świętą. Komunia św. w 2019 roku będzie 12 maja o godz. 10:00. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 września po Mszy św. o godz. 12:00. 
 4. Przywróciłem w naszej parafii bardzo stary a dziś zapominany zwyczaj ofiarowywania dzieci przez rodziców w opiekę Matce Bożej Ostrożańskiej. Treść tego aktu można odnaleźć na naszej stronie parafialnej w Internecie w zakładce Aktualności -Wydarzenia.
 5. Apostolat Maryjny w Drohiczynie z opiekunem organizuje pielgrzymkę w dn. 29 września 2018 (sobota) – śladami św. Stanisława Kostki do Przasnysza i Rostkowa. W programie jest zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 
 6. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nieustannej opieki MB Ostrożańskiej.