09.06.2019 – Uroczystość Zesłania Ducha św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.06.2019 – Uroczystość Zesłania Ducha św.

 1. Bóg zapłać wszystkim którzy wspierają nasze Sanktuarium ofiarą i modlitwą.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.
 3. Nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusowego w naszej świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 a w dni powszednie o godz. 17:30.
 4. Zachęcam rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby dopilnowali tego, żeby dzieci obeszły 9 pierwszych piątków. Książeczki na pierwsze piątki do odebrania w zakrystii.
 5. Pragnę podziękować tym paniom, które upiekły ciasto na obchody rocznicy pobytu JPII w Drohiczynie w ramach Dnia Wspólnoty Wspólnot. Bóg zapłać za dobre serce i poświęcony czas. Każdy dobry gest przed Bogiem nie będzie zapomniany.
 6. Dziś zmianka Róży Męskiej po Mszy św. o godz. 10:00.
 7. Wszyscy Księża prymicjanci odwiedzą nasze Sanktuarium z Mszą św. 21 czerwca. Będą odprawiać o godz. 17:00.
 8. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z komunią i spowiedzią świętą od godz. 14:00.
 9. Bardzo dziękuje nowożeńcom za udekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekorują mieszkańcy Jaszczołt.
 10. 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego. Odpust w Drohiczynie w Kościele pofranciszkańskim.
 11. 16 czerwca w niedzielę przypada Uroczystość Trójcy św. Odpust w Katedrze.
 12. W tym tygodniu ks. Stanisław jest na urlopie. A pod koniec tygodnia urlop będzie miał ks. Mieczysław.
 13. Pragnę przypomnieć moją prośbę o napisanie swoimi słowami, jak kto potrafi – świadectwa doznanych łask za wstawiennictwem M.B. Ostrożańskiej. To bardzo ważne, bo chcemy wydać książkę z opisem cudów ostrożańskich. Nie odwlekajcie za długo napisania tego świadectwa.
 14. 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii o 8:30 i 10:00. Tak jak w tamtym roku nie będzie Mszy św. o 12:00. Procesja po Mszy św. o 10:00, kazanie na zakończenie procesji przy ołtarzu polowym. Przypomnę, że – pierwszy ołtarz będzie przy szkole i przygotują go Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych. Dzieci komunijne w strojach komunijnych niosą poduszeczki. Dzieci rocznicowe również będą nieść poduszeczki. Pozostałe ołtarze w tradycyjnych miejscach tak jak było do tej pory. Drugi Ołtarz przy św. Janie Nepomucenie przygotują mieszkańcy Krakówek Zdzich, Trzeci Ołtarz przygotują mieszkańcy Lubowicza, Czwarty ołtarz (polowy) – mieszkańcy Łopusza. Uprzejmie proszę mieszkańców Ostrożan o udekorowanie trasy przemarszu procesji flagami oraz proporczykami. Z całego serca proszę o zadbanie, żeby wszystkie chorągwie i ołtarzyki wzięły udział w procesji. Mamy niech zadbają o dziewczynki do sypania kwiatków. Przypomnę to ogłoszenie jeszcze za tydzień.
 15. Uprzejmie proszę panów strażaków o zabezpieczenie trasy przemarszu oraz o aktywny udział w procesji jak co roku.
 16. Na naszym cmentarzu znajdują się groby księży: Aleksandra Rymkiewicza – proboszcza Ostrożańskiego oraz Kazimierza Kowalewskiego. Są to groby bez pomników. Zauważyłem, że nikt nie dba o te groby. Nawet na Wszystkich Świętych nie ma komu zapalić świeczki czy postawić kwiatki. Czasami ktoś wypieli te groby. Od dłuższego czasu noszę się z taką myślą, żeby wybudować zamiast tych ogródków – pomniki tak jak to zostało zrobione dla ks. Audera. Nie godzi się, żeby groby kapłanów, którzy służyli tutejszym parafianom tak wyglądały. Dlatego postanowiłem, że za tydzień taca inwestycyjna będzie przeznaczona na wybudowanie pomników tym dwóm kapłanom. Będzie w ten sposób łatwiej utrzymać porządek na ich grobach i pięknie będzie świadczyć o parafinach ostrożańskich. A ufam, że zmarli kapłani będą wstawiać się za nami w niebie u Matki Najświętszej za ten piękny gest pamięci.
 17. Wszystkich parafian i gości polecam nieustannej opiece Matki Bożej Ostrożańskiej.

10:00 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI