OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20.03.2022 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. Wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach. Postarajmy się znaleźć czas na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
5. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6. Zachęcam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. by choć raz przywieźli dzieci na Drogę Krzyżową.
7. Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa we wszystkich Drogach Krzyżowych.
8. W piątek – 25 marca – będzie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Msze św. o godz. 10:00 i 16:00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. Po drodze krzyżowej w najbliższy piątek w łączności z papieżem i biskupami odmówimy akt zawierzenie Rosji i Ukrainy w opiekę Maryi.
10. W najbliższą Niedzielę zaczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ojciec duchowny WSD w Drohiczynie ks. dr Dariusz Kucharek.
11. Niedziela to dzień uważnego słuchania nauk. W niedziele nie będzie spowiedzi.
12. Spowiedź będzie w poniedziałek i we wtorek.
13. W poniedziałek (28 marca) i wtorek (29 marca) Msze św. o 10:00, 12:00 i 17:00. Msza św. o godz. 17:00 z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej.
14. W niedzielę 27 marca następuje zmiana czasu. Przechodzimy na czas letni.
15. Proszę zgłosić w zakrystii naszych chorych, których mamy odwiedzić ze Spowiedzią i Komunią Wielkopostną we wtorek 29 marca.
16. Bardzo dziękuję za wpłacane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom Kosków Wypychów oraz Niewiarowo Sochy, Ostrożany bloki 

17. Rozprowadzamy baranki z białej czekolady przygotowane przez Caritas. 
18. Bardzo dziękuję za tak liczny odzew ze strony parafian i nie tylko na zbiórkę mąki, którą rozwieziemy w tym tygodniu na Ukrainę. Tamtejsza ludność będzie mogła upiec chleb. Zebraliśmy ponad tonę moki. Z całego serca Bóg zapłać.
19. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.