OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2022 – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10.04.2022 – Niedziela Palmowa

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
3. Bardzo dziękuję za wpłacane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom Borzym, którzy już dawno wpłacili tylko zapomniałem wyczytać. Bóg zapłać.
4. Próba dla dziewczynek, które zostaną przyjęte do Dziewczęcej Służby Liturgicznej odbędzie się w środę – 13 kwietnia- po Mszy św. o godz. 17:00
5. Zbliża się Triduum Paschalne. Najświętsze dni naszej Wiary. Zachęcamy do wszystkich licznego uczestnictwa. Być może w minionych dwóch latach z powodu pandemii nie uczestniczyliśmy, to tym bardziej w tym roku zachęcam do licznego uczestnictwa.
6. Wielki Czwartek, święto Eucharystii i Kapłaństwa, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22:00.
7. W Wielki Piątek – o godz. 15.00 poprzedzone Nowenną do Miłosierdzia Bożego – Nabożeństwo Pasyjne.
8. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy św. Obowiązuje post ścisły zarówno jakościowy jak i ilościowy. Po Nabożeństwie adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 22.00. W czasie Liturgii będzie ucałowanie Krzyża św.
Ci którzy będą chcieli – będą mogli ucałować krzyż, natomiast ci którzy mają obawy to będą mogli podejść, uklęknąć i skłonić głowę przed krzyżem i w ten sposób oddadzą cześć. Obie formy są godne. Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. przeznaczone będą na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego i miejsc świętych w Ziemi Świętej.
9. Wielka Sobota, Adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00 -19.00. O godz. 19:00 poświęcenie ognia i paschału oraz Msza św. Wigilii Paschalnej. Adoracja w tym dniu do godz. 22:00.
10. Będzie możliwość spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 21:00 do 22:00.
11. KWESTIA POŚWIĘCENIA POKARMÓW. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę wg naszego zwyczaju. Poświęcenie proszę przygotować w remizach bądź salkach, jak nie ma salki to w domu prywatnym. Można również ustawić wiaderko z wodą do poświecenia – jeśli był taki zwyczaj i potrzeba dla mieszkańców wioski. Ks. Proboszcz pojedzie swoim samochodem trasą pierwszą – od 09:00: Klepacze, Łopusze, Morze, Lubowicze, Stadniki, Niewiarowo Przybki, Sochy i Rybałty. Ks. Paweł pojedzie swoim samochodem trasą drugą – od 09:00: Smarklice, Smorczewo, Koski Wypychy, Borzymy, Koski Falki, Jaszczołty, Krakówki Włodki, Dąbki, Zdzichy. Proszę poinformować ks. Proboszcza, gdzie w wiosce będzie poświęcenie pokarmów.
Dla Ostrożan i wszystkich kolonii ostrożańskich oraz pozostałych chętnych – poświęcenie pokarmów będzie w kościele o godz. 09:00, 11:00 i 15:00.
12. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Będzie procesja wokół kościoła. Uprzejmie proszę o zadbanie, żeby wszystkie chorągwie poszły w procesji. Byłoby miło, żeby były dzieci do sypania kwiatów. Chciałbym uprzejmie prosić, jeśli to możliwe, żeby nasi strażacy zorganizowali straż przy Grobie Pańskim oraz asystę do procesji rezurekcyjnej.
13. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. będą o godz. 10:00 (transmitowana) oraz 12.00.
14. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
15. W poniedziałek 18 kwietnia porządek Mszy św. niedzielny. (Msza św. w poniedziałek o godz. 10:00 transmitowana przez YouTube).
16. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona na KUL.
17. Próba dla dzieci komunijnych odbędzie się 21 kwietnia – czwartek – o godz. 15:45. Rodzice niech powtórzą z dziećmi formułę spowiedzi.
18. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.