OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.2022 – 13 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26.06.2022 – 13 Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii. 
2. W środę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o 10:00,16:30 i 17:00. Odpust w Śledzianowie.
3. W piątek i sobotę Nabożeństwo Adoracyjne, które stanowi duchowe przygotowanie do Uroczystości Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej. Msze św. z kazaniami o 10:00, 12:00 i 17:00. Naszemu duchowemu przygotowaniu będzie przewodniczył ks. Wojciech Ryczkowski – wikariusz z parafii Andrzeja Boboli z Siemiatycz. PROGRAM:
4. W piątek – 1 lipca – przypada pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź na każdej Mszy św. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17:00.
5. W sobotę – 2 lipca – przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 17:00 WIECZERNIK. Zapraszamy.
6. W niedzielę – 3 lipca – będziemy przezywać 35 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej. Msze św. o godz. 08:30 i o 12:00 Suma pod przewodnictwem JE KS. BP Piotra Sawczuka. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:00.
7. Uprzejmie proszę panie z Apostolatu Maryjnego, aby rozprowadzały jak co roku pamiątki religijne.
8. W tym roku została przygotowana płyta z pieśniami ostrożańskimi autorstwa śp. Ks. Jana Audera. Wykonanie jest profesjonalne. Pieśni są w owej aranżacji. Przy tej okazji bardzo dziękuję panu organiście Łukaszowi i wszystkim wykonawcom/artystom za udział w tym projekcie. Płyta powstała, by zachować dla potomnych te piękne utwory i aby rozsławiać nasze Sanktuarium. Wszystkie utwory zostały nagrane w naszym Sanktuarium przed wizerunkiem Matki Bożej. Płytę będzie można nabyć już w przyszłą niedzielę.
9. Chciałbym uprzejmie prosić abyście wzięli czynny udział w procesji. Niech pójdą wszystkie chorągwie, ołtarzyki. Mamy uprzejmie proszę by zadbały o dzieci do sypania kwiatków.
10. Panów strażaków uprzejmie proszę o szczególną mobilizację by nie zabrakło was przy baldachimie i przy krzyżu. Wiem, że w tym roku może być to trudne zadanie, bo wielu strażaków wybiera się na śluby, które będą 2 lipca. Tym bardziej proszę by się zmobilizować, omówić sprawę, żeby było komu nieść baldachim i krzyż.
11. Chciałbym prosić panów z Rady: pana Krasowskiego, pana Baltaziuka i pana Wilgatka o pomoc w zbieraniu ofiar na tacę – jak to czynią pięknie co roku.
12. Uprzejmie proszę o liczne stawienie się ministrantów i dziewczęcej służby liturgicznej na Sumie by pomóc w służbie przy ołtarzu.
13. Pragnę prosić, aby przed Mszą św. o godz. 12:00, w przyszłą niedzielę, nie parkować samochodów prywatnych na placu przed plebanią. Zostawmy to miejsce dla ks. Biskupa i kapłanów, którzy przyjadą.
14. Naszych stałych chorych z Komunią św. odwiedzimy w niedzielę 10 lipca. Od godz. 13:30.
15. Parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Niech M.B. Ostrożańska otacza Was płaszczem swej Macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.