OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022 – 2 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
04.12.2022 – 2 Niedziela Adwentu

1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie NS po każdej Mszy św. Zakończenie adoracji po Mszy św. o godz. 12:00.
2. Dziś na Mszy o godz. 12:00 poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w naszej parafii.
3. Dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
4. We wtorek (6 grudnia) będziemy świętować wspomnienie św. Mikołaja. Msze św. o godz. 10:00, 12:00 i 16:00. Kazania będzie głosił ks. kan. dr Mariusz Bartosiak. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do św. Mikołaja przed Jego ołtarzem prosząc o wstawiennictwo i opiekę nad dobytkiem i rodzinami. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. W czwartek – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 10:00 i 16:00.
6. W niedzielę – 11 grudnia – rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Łukasz Borzęcki z Drohiczyna. W niedzielę nie będzie spowiedzi. Jest to dzień uważnego słuchania nauk. Spowiedź będzie w poniedziałek i we wtorek (12 i 13 grudnia). Msze św. w dni: 12 i 13 grudnia będą o 10:00, 12:00 i 17:00 (z myślą o uczących się)
7. W czasie adwentu odprawiane są Roraty. W naszym kościele w tym tygodniu środę i sobotę o godz. 16:00 oraz w piątek o godz. 07:00. Zapraszamy do udziału wszystkich. Dzieci przychodzą z lampionami a dorośli ze świecami. Lampion czy świece mamy zapalone w czasie, kiedy panuje mrok w kościele.
8. W czasie adwentu dzieci, które przyjdą na roraty będą przynosić do stojącego w kościele pustego żłóbka przygotowane przez siebie – serca dobrych uczynków, Powiesimy je potem na dziecięcej choince. Proszę podpisać serduszka, bo będziemy losować dwa spośród przyniesionych i dwoje dzieci zabierze z kościoła figurki Matki Bożej do swego domu. Uprzejmie proszę rodziców o umożliwienie dzieciom dotarcia na roraty.
9. Dzieci ponadto w każdą sobotę otrzymają puzzle wyklejankę. Na zakończenie rorat powstanie z tego obrazek ze Świętą Rodziną.
10. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne. Cena 20 zł.
11. W tym roku choinki przy ołtarzu głównym ubiorą mieszkańcy wsi Kamianki. Wystarczy tylko zorganizować ekipę do ubrania. Światełka i bombki są. Natomiast choinkę na placu kościelnym ubiorą mieszkańcy wsi Morze. Należy zatroszczyć się o światełka zewnętrzne i umocowanie choinki, żeby wiatr jej nie wywrócił. Choinkę przy świętej Annie (choinka dziecięca) ubierają ostrożanki i ministranci.
12. W tym tygodniu pan organista będzie kontynuował roznoszenie opłatka. W poniedziałek opłatek będzie roznoszony w Krakówkach, ale dopiero od godz. 11:30. Pozostałe terminy bez zmian.
13. Zmarła pani Franciszka Kazimierczuk ze Stadnik. Jej pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek). Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ……

14. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.