16.11.2013

Msza Święta dla młodzieży

 

          16-go października w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach odbyła się już kolejna  młodzieżowa Msza Święta, którą tym razem poprowadził ks. Krzysztof Grzybowski-zastępca dyrektora Wydziału Młodzieży.  

            Myślą przewodnią homilii było przebaczenie, jako doświadczanie Bożego Miłosierdzia. Na początku ksiądz Krzysztof skłonił nas do zastanowienia się nad tym, jak wiara w nas owocuje, jakie mamy relacje z Bogiem, samym sobą oraz światem. Mówił o tym, że największym dowodem na to, że Bóg darzy nas miłością, jest fakt, że oddał swojego Syna, żebyśmy mogli żyć wiecznie.  Ks. Krzysztof wspomniał o tym, że często przygotowując się do spowiedzi, tak bardzo skupiamy się na naszym źle, że zapominamy o tym, iż istotą tego sakramentu jest Boże przebaczenie. Kiedy uwierzymy w Boga, który nas kocha, który nas stworzył jako arcydzieło, nasze życie całkiem się zmieni. Musimy patrzeć na siebie oczami Boga! Zaznaczył również, że nie możemy mówić źle o bliźnich, bo ich Bóg również kocha, za nich też oddał swoje życie. Mówił o tym, że jeśli naprawdę doświadczymy Boga będziemy inaczej żyć, odkryjemy swoje wartości,  doświadczymy pełnego przebaczenia i miłości.

            Po zakończonej Mszy Świętej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważaliśmy fragmenty Pierwszej Księgi Królewskiej mówiące o Eliaszu. Słowa Pisma Świętego rozważaliśmy formą Lectio Divina. Pod koniec adoracji został odczytany wiersz  ks. Jana Twardowskiego:

„Dziękuję Ci po prostu za to, że jesteś 
za to, że nie mieścisz się w naszej głowie, która jest za logiczna 
za to, że nie sposób Cię ogarnąć sercem, które jest za nerwowe 
za to, że jesteś tak bliski i daleki, że we wszystkim inny 
za to, że jesteś odnaleziony i nie odnaleziony jeszcze 
że uciekamy od Ciebie do Ciebie 
za to, że nie czynimy niczego dla Ciebie, ale wszystko dzięki Tobie 
Za to, że to, czego pojąć nie mogę, nie jest nigdy złudzeniem 
za to, że milczysz. Tylko my – oczytani analfabeci chlapiemy językiem.”

            Nasze spotkanie zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo dla młodzieży, które odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia o godz. 19.00.

 

 

 

16.11.2013 16.11.2013  16.11.2013  16.11.2013