OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.10.2022 – 27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
02.10.2022 – 27 Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękuję nowożeńcom za udekorowanie kwiatami kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekoruje ks. Proboszcz
2. Bóg zapłać za ofiary na tacę, które są przeznaczone na działa charytatywne Caritas naszej diecezji.
3. W dni powszednie rozważania prowadzą poszczególne wioski. W tym tygodniu: 03 października (poniedziałek) – Borzymy; 04 października (wtorek) – Jaszczołty i Kolonia Ostrożany pod Jaszczołtami i Grodziskiem; 05 Października (środa) – dzieci; 06 października (czwartek) – Kamianki; 07 października (piątek) – Zelatorki; 08 października (sobota) – Klepacze; 09 października (niedziela) – kapłan. W przyszłą niedzielę różaniec będzie po Mszy św. o godz. 10:00.
4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Trwa wystawienie NS. Zachęcam do chwili adoracji NS.
5. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią św. od godz. 14:30
6. W każdą środę października różaniec prowadzą dzieci pierwszokomunijne i młodzież. W najbliższą środę – 5 października – na Mszy św. o godz. 16:00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
7. W piątek – 7 października – przezywamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu od godz. 15:30.
8. W piątek wspominamy NMP Różańcową. Jest to szczególny dzień dla wszystkich członków KŻR. Zapraszam wszystkich członków ŻR z naszej parafii na Mszę św. w Ich intencji oraz do wspólnej modlitwy. W tym dniu różaniec poprowadzą zelatorki naszych KŻR.
9. W najbliższą niedzielę – 9 października – będzie w Kościele w Polsce odbywało się liczenie wiernych. Policzymy, ile osób było na Mszach św. i ile przystąpiło do Komunii św.
10. W przyszłą niedzielę – 9 października – będziemy gościli w naszej świątyni Telewizję Polonia, która będzie transmitować Mszę św. południową. Z racji na stałą godzinę transmisji w tej telewizji – Msza będzie o godz. 13:00. Telewizja Polonia nadaje na cały świat. Zatem ludzie na całym Świcie będą mogli zobaczyć nas i Sanktuarium. Zachęcam byście licznie przyszli na tę Mszę św.
11. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej i zrobienie listy. Dziękuję mieszkańcom: wsi Niewiarowo Przybki za wpłacenie składki rocznej i od razu na służbę kościelną.
12. Chciałbym zaprosić chłopców i dziewczynki po pierwszej Komunii św. do służby ministranckiej i do Ostrożanek. Drodzy rodzice zwracam się do was z prośbą o pomoc w tej kwestii. Służba przy ołtarzu do Mszy św. to wielki przywilej dla ludzi wierzących. Proszę was byście zachęcili woje dzieci do tego rodzaju służby.
13. Parafia Katedralna w Drohiczynie organizuje nabożeństwo adoracyjne NS połączone z rozważaniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Odbędzie się ono z 6 na 7 października, czyli z pierwszego czwartku na piątek. Szczegółowy program na plakacie w gablocie przed kościołem.
14. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże