OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.04.2022 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
03.04.2022 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. Wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
4. Dziś spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 10:00 a z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. po Mszy św. o godz. 12:00 w salce parafialnej.
5. Od tej niedzieli zostają tradycyjnie zasłonięte krzyże w kościele. Krzyże pozostają zasłonięte aż do zakończenia liturgii ku czci Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
6. W piątek – 8 kwietnia – odbędzie się ostatnia w tym Wielkim Poście – Droga Krzyżowa. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 15:00. Jeśli pogoda pozwoli to będzie ona na zewnątrz – pójdziemy ulicą przez Ostrożany do ronda i z powrotem. Rozważania poprowadzi Ks. Proboszcz natomiast krzyż od stacji do stacji poniosą mieszkańcy poszczególnych wiosek. Bardzo bym chciał byście licznie się stawili na tę Drogę Krzyżową.
7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Będziemy czytać Mękę Pańską z podziałem na role. Przed Mszą św. o godz. 10:00 spotykamy się na placu Kościelnym. Zostanie odczytany fragment Ewangelii, poświęcenie palm i procesja do Kościoła. Na pozostałych Mszach św. (08:30 i12:00) poświęcenie palm wewnątrz kościoła.
8. Kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania połączone z próbą w kościele odbędzie się 9 kwietnia o godz. 10:00. Rodziców proszę o zadbanie, żeby kandydaci mieli wpisane opinie katechetów w swoich Niezbędnikach oraz przynieśli na spotkanie szkolne zeszyty do religii.
9. Bardzo dziękuję za wpłacane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.