OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.06.2023 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
04.06.2023 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Zachęcam do adoracji NS. Zakończenie adoracji po Mszy św. o godz. 12:00.
2. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią św. od godz. 13:30.
3. W czwartek – 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku ołtarze ubierają: przy Szkole Podstawowej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przy kapliczce św. Jana Nepomucena – Borzymy, ołtarz na środku wsi – mieszkańcy Smarklic a na ołtarzu polowym – Kolonia Ostrożany pod Smorczewem.
4. W Boże Ciało – Msze św. o 08:30 i 10:00. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o 12:00. Procesja po Mszy św. o godz. 10:00. Kazanie będzie na Mszy św. Nie będzie go na zakończenie. Zakończymy procesję przy ostatniej stacji.
5. Uprzejmie proszę, aby odważnie zaangażować się w procesję. Proszę, aby poszły w procesji wszystkie chorągwie, ołtarzyki. Panie niech przyjdą do trzymania wstęgi przy chorągwiach.
6. Uprzejmie proszę mamy, aby przygotowały dzieci do sypania kwiatków.
7. Proszę rodziców dzieci rocznicowych, aby dzieci rocznicowe niosły w procesji poduszeczki.
8. Dzieci komunijne niech przyjdą w swoich strojach komunijnych i wezmą różaniec procesyjny. Rodzice niech pomogą przy ustawieniu i niesieniu różańca.
9. Uprzejmie proszę panów strażaków o udział w procesji przy baldachimie i krzyżu.
10. Postarajmy się o liczny udział w procesji. Procesja Bożego Ciała to nasze świadectwo wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Jej wygląd i nasze zaangażowanie to zewnętrzy wyraz naszej miłości do Boga.
11. Uprzejmie proszę mieszkańców Ostrożan by jak co roku pięknie udekorowali trasę przemarszu procesji oraz swoje domy. Nie szczędźcie flag, proporczyków, gobelinów i obrazów do dekoracji – im więcej tym lepiej. To jest piękne świadectwo przywiązania do tradycji i wiary.
12. W oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać Nieszpory Eucharystyczne i będzie procesja wokół kościoła. Wyjątek stanowi piątek po Bożym Ciele, gdyż o godz. 16:00 mamy ślub i dla tego w tym dniu nie będzie nieszporów i procesji. W sobotę – 10 czerwca – będą nieszpory i procesja po Mszy św. o godz. 17:00. W niedzielę – 11 czerwca – będzie procesja po Mszy św. o godz. 12:00. Od poniedziałku – 12 czerwca do czwartku – 15 czerwca – nieszpory i procesja po Mszy św. o godz. 17:00. Proszę odważnie barć baldachim, chorągwie i ołtarzyki i nie oglądać się na innych. W czwartek, 15 czerwca, ostatnie Nieszpory i procesja. Na zakończenie Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
13. Bóg zapłać mieszkańcom Ostrożany wieś za udekorowanie kościoła kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekorują nowożeńcy.
14. W minionym tygodniu nawiedziły nasze Sanktuarium 3 grupy: dzieci pierwszokomunijne z Zembrowa wraz z ks. Piotrem Arbaszewskim, dzieci pierwszokomunijne z Węgrowa z parafii Ojca Pio wraz z ks. Andrzejem Falkowskim oraz piesza pielgrzymka młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Siemiatycz z parafii Wniebowzięcia NMP wraz z ks. Bartoszem Ojdaną.
15. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego Sanktuarium. W minionym tygodniu wpłynęła ofiara 3000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy z naszej parafii.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli. Pani Ostrożańska niech Was otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.