OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.05.2024 – 6 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
05.05.2024 – 6 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracja potrwa do godz. 16:00. W godzinie Miłosierdzia od 15:00 do 16:00 będzie adoracja prowadzona przez Adoratorki Krwi Chrystusa i sympatyków. Piękne rozważani i piękne śpiewy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 12:00. Bardzo zachęcam do odprawiania nabożeństwa majowego w wioskach, przy krzyżach czy w salkach. Nie rezygnujmy z tej pięknej tradycji.
3. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (6 maja) o godz. 09:00 Niewiarowo Przybki, Niewiarowo Sochy i Rybałty. Msz św. o godz. 09:00 w kościele dla wsi Niewiarowo Przypki a drugi ksiądz dla Niewiarowo Sochy. Ten ksiądz co będzie miał poświęcenie w Sochach przejdzie od razu do Rybałt. Rybałty będą miały Mszę św. w tym dniu o godz. 17:00.
We wtorek (7 maja) poświęcenie pól we wsi Morze z Mszą św. w kościele o godz. 09:00 a po Mszy poświęcenie oraz w Łopuszu z Mszą św. w wiosce od godz. 09:00.
W sobotę (11 maja) poświęcenie pól w Jaszczołtach z Mszą św. w wiosce od godz. 09:00.
4. Pełna lista terminów poświecenia pól wisi w gablocie. Zastrzegam, że coś może ulec zmianie. Trzeba słuchać ogłoszeń co niedziela.
5. Kółka Różańcowe modlą się na różańcu co niedziela o godz. 11:30. Dziś modli się Kółko z Klepacz. W przyszłą niedzielę (12 maja) – Kółko z Niewiarowo Sochy, 19 maja – Kółko z Ostrożany wieś a 26 maja – Kółko z Kolonia Ostrożany pod Smorczewem.
6. W piątek (10 maja) rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Pierwsza Komunia św. o godz. 10:00.
8. Powoli zbliża się Boże Ciało. W tym roku ołtarze stacyjne ubierają: Ołtarz Polowy – Rodzice młodzieży Bierzmowanej, przy byłej Szkole Podstawowej – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przy kapliczce św. Jana Nepomucena – mieszkańcy Jaszczołt, a na środku wsi – mieszkańcy Kamiank.
9. W tegorocznych dożynkach diecezjalnych reprezentować nas będzie wieś – Koski Wypychy.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli. Pani Ostrożańska niech Was otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.