OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.03.2022 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
06.03.2022 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie NS potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
4. Rozpoczęliśmy odprawianie tradycyjnych Nabożeństw Wielkopostnych – Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach. Postarajmy się znaleźć czas na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
5. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6. Zachęcam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. by choć raz przywieźli dzieci na Drogę Krzyżową.
7. Kandydaci do Bierzmowania mają uczestniczą we wszystkich Drogach Krzyżowych.
8. Naszych chorych odwiedzimy ze Spowiedzią i Komunią Wielkopostna w trzeci dzień rekolekcji tj. 29 marca. W razie potrzeby proszę wcześniej prosić kapłanów.
9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedziele misyjną. Będą zbierane ofiary do puszek na pomoc misjonarzom i prowadzonym przez nich dziełom misyjnym.
10. We wtorek przypada 8 marca – dzień kobiet. Panowie w tym dniu w sposób szczególny niech pamiętają o modlitwie za swoje panie.
11. Zmarł pan Andrzej Plichta ze Stadnik. Przeżył 60 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 10:30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….
12. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.