OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.01.2023 – Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
08.01.2023 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią św. od godz. 14:00.
2. Dobiegł końca okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Powróci kolor zielony w liturgii. Tradycyjnie dekoracje świąteczne oraz śpiew kolęd będą do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego.
3. Diecezja Drohiczyńska 10 stycznia 2023 r. będzie obchodzić 300-lecie konsekracji kościoła pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie, który 5 czerwca 1991 r. został podniesiony przez św. Jana Pawła II do rangi katedry. Od tego dnia świątynia ta jest matką wszystkich kościołów naszej diecezji. Przypomina nam, że Chrystus Pan powierzył swój urząd Piotrowi, Apostołom i ich następcom.
We wtorek 10 stycznia br. o godz. 18.00 bp Piotr Sawczuk odprawi uroczystą Mszę św. koncelebrowaną. Wszystkich diecezjan zapraszamy do duchowej łączności, a w miarę możliwości do udziału w uroczystej Eucharystii.
Tego dnia otoczmy modlitwą Pasterza Diecezji Drohiczyńskiej, kapłanów, osoby konsekrowane oraz całą wspólnotę diecezjalną.
4. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego zachęcam do modlitwy za rodziców chrzestnych oraz kapłana, który nas ochrzcił. Pamiętajmy również o modlitwie za naszych chrześniaków.
5. W sobotę – 14 stycznia – Ks. Biskup zaprasza na spotkanie opłatkowe do Drohiczyna wszystkich sołtysów wsi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:30.
6. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru wokaliza i orkiestry ze Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach. Koncert będzie po Mszy św. o godz. 12:00. Zapraszam do wspólnego kolędowania.
7. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu tylko w poniedziałek: od godz. 09:00 Kolonia Ostrożany pod Smorczewem (1 kapłan), Jaszczołty (1 kapłan) i Łopusze (1 kapłan).
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Demiańczuk z kolonii Ostrożany. Przeżyła 94 lata. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….
9. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę zdrowia. Szczęść Boże.