OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.01.2022 – Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
09.01.2022 – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Serdecznie pozdrawiam zgromadzonych w naszej świątyni jak również wszystkich, którzy łączą się z nami przez Internet. Ogarniam Was swoją modlitwą i zapewniam o pamięci przed wizerunkiem Matki Bożej Ostrożańskiej.
2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Powróci okres zwykły a z nim kolor zielony w liturgii. Tradycyjnie dekoracje świąteczne oraz śpiew kolęd będą do 2 lutego – do Święta Ofiarowania Pańskiego.
3. Niedziela Chrztu Pańskiego to doskonała okazja do modlitwy za rodziców chrzestnych oraz kapłana, który nas ochrzcił. Pamiętajmy również o modlitwie za naszych chrześniaków.
4. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią św. od godz. 14:00.
5. Jutro kończymy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”.
10 stycznia (poniedziałek) od 09:00: Kolonia Ostrożany pod Grodziskiem i Jaszczołtami (1 ksiądz) oraz Kolonia Ostrożany pod Smorczewem (1 ksiądz); Krakówki Zdzichy (1 ksiądz) a od godz. 17:00 Bloki w Ostrożnach (4 księży). Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas kapłanów w waszych domach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary jakie składacie przy okazji kolędy. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć i hojność.
6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Rytla ze Smarklic. Przeżył 99 lat oraz Marka Zarembę z Rybałt. Przeżył 50 lat. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ……
7. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.