OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.03.2023 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12.03.2023 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach.
2. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Caritas przygotowała tradycyjnie baranki wielkanocne wykonanie z białej czekolady. Cena 1 baranka to 10 zł.
4. Członkowie KŻR podejmują post o chlebie i wodzie w dniach 16,17,18 marca w intencji: duchowieństwa naszej diecezji, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o pokój na Ukrainie. Osoby chętne wybierają sobie jeden dzień z wymienianych dni i wpisują się na wyłożoną na stoliku pod chórem listę.
5. W przyszłą niedzielę – 19 marca – rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wojciech Łuszczyński. Tradycyjnie w naszej parafii niedziela rekolekcyjna to dzień uważnego słuchania Słowa, dlatego nie będzie w tym dniu spowiedzi. Spowiedź będzie w poniedziałek i wtorek (20-21 marca). Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i worek tradycyjnie o 10:00, 12:00 i 17:00
6. W niedzielę – 19 marca zapraszamy serdecznie na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru i orkiestry. Koncert odbędzie się o godz. 13:00.
7. Ze względu na koncert – Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 08:00.
8. Ze względu na obchód liturgiczny niedzieli wielkiego postu uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca. Tego dnia będzie o godz. 12:00 Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn. A przede Mszą o godz. 11:30 zapraszamy na różaniec, który będą odmawiać mężczyźni.
9. Naszych chorych odwiedzimy ze Spowiedzią i Komunią św. Wielkanocną w trzeci dzień rekolekcji tj. 21 marca. W razie potrzeby proszę wcześniej prosić kapłanów.
10. Katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 12:00.
11. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Nabożeństwa „24 Godziny Męki Pańskiej”. Dziękuję osobom śpiewającym, prowadzącym rozważania. Dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale. Dziękuję wszystkim, którzy przychodzili do kościoła by trwać przy Jezusie Eucharystycznym i rozważać Jego mękę. Jestem bardzo zadowolony, że tak dużo parafian znalazło czas, aby przyjść do kościoła. Daliście piękne świadectwo waszej wiary i miłości do Boga i Matki Najświętszej. Bóg zapałać.
12. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Rybałt 

13. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.