OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.11.2022 – 33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13.11.2022 – 33 Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będzie zbiórka do puszek przed Kościołem na ten cel.
2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne WSD w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i KSMu.
3. Caritas naszej Diecezji jak co roku na początku adwentu organizuje akcję pomocową pod nazwą „Od serca”. W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone papierowe torby, do których można włożyć produkty spożywcze z długim terminem ważności oraz środki czystości. Będą one przeznaczone dla ubogich rodzin jako paczki świąteczne oraz jako pomoc żywnościowa w jadłodajni. Torby zabieramy 20 listopada a przynosimy do kościoła najpóźniej do 27 listopada.
4. Od 2020 r. Caritas prowadzi Dom Dziecka Rafael. Został przygotowany Kalendarz Adwentowy jako cegiełka na Dom Dziecka w cenie 10 zł. Z zebranych środków chcą naprawić ogrodzenie wokół Domu dziecka.
5. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej i zrobienie listy. 
6. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Bronisława Kowalczyk z Niewiarowo Przybki. Przeżywała 80 lat. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek……
7. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże