OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.01.2024 – 2 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14.01.2024 – 2 Niedziela Zwykła

1. Kołka Różańcowe prowadzą różaniec w każdą niedzielę o godz. 11:30. 21 stycznia KŻR z Łopusza, 28 stycznia KŻR z Krakówek Zdzich.
2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą w naszej parafii. Bardzo dziękuję za bardzo ciepłe przyjęcie wszystkich kolędujących kapłanów w Waszych domach. Dziękuję za wszelkie rozmowy, rady i dzielenie się sprawami, którymi żyją Wasze rodziny.
3. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ofiarami planowane inwestycje w naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi łaską za Waszą dobroć i hojność.
4. Statystyka za rok 2023: Do pierwszej Komunii św. przystąpiło – 13 dzieci, Sakrament Małżeństwa zawarło w naszym kościele – 17 par, Chrztów było – 20 (12 z naszej parafii i pozostało w parafii), pogrzebów było 14 (9 z naszej parafii). W tym roku statystyka jest dodatnia. Więcej się urodziło niż umarło.
5. W naszej parafii jest 13 osób, które w tym roku (2024) osiągnęły 90 lat i więcej. Najstarsza osoba przypisana do naszej parafii liczy 95 lat.
6. Parafian nie posiada żadnych długów. Wszystkie rachunki są opłacona na bieżąco i nie ma żadnych zaległości.

7. Pielgrzymka samolotowo – autokarowa do Hiszpanii i Francji. Uzyskałem już wszystkie informacje z franciszkańskiego biura pielgrzymkowego Patron Travel. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23 – 30 września 2024. Przelot z Warszawy do Barcelony polskimi liniami LOT w bardzo dobrych godzinach. Będziemy w takich miejscowościach jak: Barcelona, Montserrat, Saragossa, Pampeluna, San Sebastian, Lourdes, Carcassonne, Costa Brava. Zagwarantowane są śniadania i obiadokolacje. Na całością grupy będzie czuwać przedstawiciel Biura pielgrzymkowego i ks. proboszcz. Cena pielgrzymki to 5590 zł plus 80 euro za osobę. W cenę pielgrzymki wliczone jest wszystko: bilety samolotowe, przejazdy autokarem, hotele, posiłki, ubezpieczenie. Pokoje w hotelach dwu lub trzy osobowe jak to jest zazwyczaj. Żeby się zapisać na wyjazd trzeba wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy, który na dniach dostaniem z biura i wpłacić 1500 zł zaliczki. Mamy 35 miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia. Taki jest wymóg biura. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Mogą się zapisywać również ludzie spoza parafii.
8. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.