OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10.2023 – 28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
15.10.2023 – 28 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję nowożeńcom Marii i Mateuszowi za udekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
2. Dziś przeżywamy 23 Dzień Papieski pod nazwą „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Tradycyjnie przy tej okazji zbierane są ofiary do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, która to zebrane fundusze przeznacza na stypendia dla zdolnej młodzieży.
3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. W dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski. W tym tygodniu różaniec prowadzą: poniedziałek – dzieci pierwszokomunijne z panią katechetką, wtorek – Łopusze, środa – Niewiarowo Przybki, czwartek – Niewiarowo Sochy, piątek – Ostrożany wieś i bloki, sobota – Rybałty, niedziela – kapłan.
4. W środę odwiedzi nasze Sanktuarium autokarowa pielgrzymka z dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 3 w Siemiatyczach. O godzinie 08:30 będą mieli Msze św. w naszym kościele.
5. Dziś przypada Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o rodzinach dotkniętych przedwczesną utartą dziecka i prośmy Maryję o pocieszenie dla rodzin i by utuliła dzieci do swego Serca.
6. W przyszłą niedzielę będziemy liczyć frekwencję na wszystkich Mszach św.
7. Bardzo dziękuję za ofiary rzecz naszej parafii w ramach składki rocznej i na utrzymanie pracowników. Dziękuję mieszkańcom Klepacz
8. Są do nabycia znicze Caritas w cenie 10 zł za sztukę. Taki znicz jest wyrazem dobroci naszego serca i solidarności z ubogimi. Zachęcamy do nabycia.
9. Na ołtarzach bocznych i na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Tak jak co roku przez oktawę będziemy czytać wypominki jednorazowe i modlić się różańcem na cmentarzu. Na zaduszki będzie wieczorna adoracja NS z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki roczne będą wyczytywane kilka razy przed Msza św. w niedziele o 08:30 – przez cały rok. W każdą 3 niedzielę miesiąca będzie Msza św. w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.
10. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – Msze św. będą jak zwykle, czyli o 08:30 i 10:00. Nie będzie Mszy św. o 12:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie procesja na cmentarz.
11. Poświęcenie nowych nagrobków będzie po procesji 1 listopada.
12. Uprzejmie proszę, aby śmieci z cmentarza wrzucać do kontenerów. Nie wolno wyrzucać do lasu i za parkan. Śmieci cmentarne segregujemy na dwie kategorie. Wszystkość biodegradowalne, czyli żywe kwiaty, ziele, trawę, liście itp. wyrzucamy na przyczepkę. Do kontenerów wyrzucamy plastik i szkło. Stare plastikowe wieńce wyrzucamy do kontenerów.
13. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.