OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.10.2022 – 29 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16.10.2022 – 29 Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. W przyszłą niedzielę (23.10.2022) rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Misyjny.
3. Różaniec w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16:30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. W dni powszednie rozważania prowadzą poszczególne wioski. W tym tygodniu: 17 października (poniedziałek) – Łopusze; 18 października (wtorek) – Lubowicze; 19 października (środa) – dzieci; 20 października (czwartek) – Morze; 21 października (piątek) – Niewiarowo Przybki; 22 października (sobota) – Niewiarowo Sochy; 23 października (niedziela) – kapłan.
4. W każdą środę października różaniec prowadzą dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
5. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe na ten rok. Można zabrać je do domu i czytelnie wypełnić. Tak jak co roku przez oktawę będziemy czytać wypominki jednorazowe i modlić się różańcem na cmentarzu. Na zaduszki będzie wieczorna adoracja NS z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki roczne będą wyczytywane kilka razy przed Msza św. w niedziele o 08:30 – przez cały rok. W każdą 3 niedzielę miesiąca będzie Msza św. w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.
6. W okolicach Wszystkich Świętych zawsze cmentarz generuje bardzo dużo śmieci. Koszt jednego kontenera to 150 zł. U nas stoi 4 kontenery. Uprzejmie proszę, jeśli to możliwe, aby puste wkłady wkładać jeden w drugi, czy jak się da to nawet trzy na raz. W ten sposób więcej wejdzie do kontenera. Jeśli pierwszy kontener będzie pełny to zanieście śmieci do kolejnego. Nie stawiajcie obok kontenera. Obok stawiamy jak już wszystkie będą pełne. Przypominam, że na wóz wyrzucamy śmieci biodegradowalne, czyli trawy, ziele, żywe kwiaty. Wyrzucamy jest bez plastikowych worków czy osłonek.
7. Caritas naszej diecezji jak co roku rozprowadza znicze jako dar serca dla ubogich dzieci. Cena znicza to 9 zł. Nasi parafianie co roku pięknie kupują przynajmniej po jednym zniczu na swoje groby. Bóg zapłać za dobre serce.
8. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej i zrobienie listy.
9. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże