OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07.2022 – 16 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17.07.2022 – 16 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję rodzinie Parzonko za udekorowanie kwiatami Kościoła na wczorajszą rodzinną uroczystość oraz dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekorują nowożeńcy.
2. W Ostrożanach odbywa się Oaza Nowej Drogi – są to rekolekcje z Bogiem – Ruchu Światło – Życie. Ks. Sylwester Grzeszczuk wraz z grupą młodzieży po 7 i 8 klasie Szkoły Podstawowej przebywa w ZSR w Ostrożanach. W tygodniu, codziennie będą przychodzić do Kościoła na Mszę św. o godz. 12:00. Będą widoczni przy Szkole, przy Kościele i na ulicach Ostrożan. Przyjmijmy ich serdecznie.
3. 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa. Dzień modlitw za automobilistów.
4. W przyszłą Niedzielę – 24 lipca – po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy wszystkim chętnym z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy poświęceniu można będzie złożyć ofiarę, którą jak co roku prześlemy do Sekretariatu Misyjnego na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.
5. Uprzejmie proszę zgłaszać wszelkie prace prowadzone na cmentarzu ks. Proboszczowi lub panu Kościelnemu.
6. Proszę o dokładne segregowanie śmieci na cmentarzu. Na wóz wrzucamy śmieci biodegradowalne. Pozostałe zaś do kontenerów.
7. Jeśli ktoś chciałby na cmentarzu przygotować sobie miejsce pod grób to musi to uzgodnić najpierw z ks. Proboszczem. Nie można samemu sobie rezerwować miejsca wbijając paliki i zajmując sobie dogodny teren. Cmentarz podlega administracji parafii i takie sprawy wymagają wcześniejszej zgody ks. Proboszcza. Wszystkie nieustalone, samowolne rezerwacje mają być usunięte. Takie zarządzenie jest podyktowane dbałością o porządek na cmentarzu.
8. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.