OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.05.2024 – Uroczystość – Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19.05.2024 – Uroczystość – Zesłanie
Ducha Świętego

1. Chciałbym podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci nowych obrusów na ołtarze boczne. Bóg zapłać. Jednocześnie zachęcam do tego, aby dzieci obeszły 9 pierwszych piątków miesiąca.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – Patronki naszej Diecezji i zarazem II Dzień Zielonych Świątek. Msze św. w tym dniu o godz. 10:00 i 17:00.
3. Poświęcenie pól w tym tygodniu: wtorek (21 maja) o godz. 09:00 Klepacze i Smarklice z Mszą św. w wioskach. 
W sobotę (25 maja) poświęcenie pól – Lubowicze oraz Karkówki Zdzichy. Najpierw Msza św. w kościele o godz. 09:00 a po Mszy poświęcenie w wiskach.
W niedzielę (26 maja) poświęcenie pól w Ostrożanach o godz. 16:00 a Msza św. o godz. 12:00
4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Katedrze w Drohiczynie.
5. W przyszłą niedzielę przypada również Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o naszych mamach i tych żywych i o tych które już odeszły. W naszym Sanktuarium zostanie odprawiona o godz. 10:00 Msza św. w intencji Mam, których imiona i nazwiska zostały wpisane pod postem na stronie Facebookowej naszej parafii.
6. Kółka Różańcowe modlą się na różańcu co niedziela o godz. 11:30. Dziś modli się Kółko z Ostrożany wieś, 26 maja – Kółko z Kolonia Ostrożany pod Smorczewem, 2 czerwca – Róża Męska.
7. Powoli zbliża się Boże Ciało. W tym roku ołtarze stacyjne ubierają: Ołtarz Polowy – Rodzice młodzieży Bierzmowanej, przy byłej Szkole Podstawowej – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przy kapliczce św. Jana Nepomucena – mieszkańcy Jaszczołt, a na środku wsi – mieszkańcy Kamiank.
8. Na przyszłą niedzielę kościół kwiatami udekoruje  ks. Proboszcz jako dziękczynienie za dar życia i opiekę Maryi.

9. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Kazimierę Wasilewską ze Smarklic. Przeżyła 86 lat. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli. Pani Ostrożańska niech Was otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.