OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.06.2022 – 12 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19.06.2022 – 12 Niedziela Zwykła

 

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 są Nieszpory Eucharystyczne i procesja wokół kościoła. W czwartek będą ostatnie Nieszpory i poświęcenie ziół i kwiatów.
2. W piątek – 24 czerwca – będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 08:00. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i młodzież z naszej szkoły średniej oraz nauczycieli, wychowawców, katechetów i dyrektorów szkół na Msze św.
3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. Msze św. o 10:00 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 będzie wystawienie NS, śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia.
4. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie ołtarza przy byłej Szkole Podstawowej oraz za obecność dzieci i niesienie różańca. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie ołtarza polowego i przekazanie kwiatów do kościoła. Dziękuję mieszkańcom Stadnik i bloków ostrożańskich za przygotowanie pięknych ołtarzy procesyjnych. Bóg zapłać. Dziękuję rodzicom dziewczynek sypiących kwiatki. W tym roku było dużo dzieci do sypania kwiatków. Pięknie to wyglądało. Dziękuję wszystkim, którzy nieśli chorągwie, trzymali wstążki, nieśli ołtarzyki, poduszeczki. Dziękuję panom Strażakom za posługę przy krzyżu i baldachimie. Dziękuję Panu organiście i chórowi za pieśni na procesji. Dziękuję służbie kościelnej, ministrantom i ostrożankom za posługę. Dzięki zaangażowaniu Was wszystkich procesja była piękna. Od naszego zaangażowania i chęci zależy dużo. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się zaangażować.
5. Parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Niech M.B. Ostrożańska otacza Was płaszczem swej Macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.