OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.11.2022 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20.11.2022 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj swoje Święto Patronalne przeżywają członkowie KSMu, Akcji Katolickiej oraz WSD w Drohiczynie.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
3. Caritas naszej Diecezji prowadzi Dom Dziecka Rafael. Mieszka w nim 14 dzieci. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym Caritas rozprowadza Kalendarze Adwentowe jako cegiełkę na Dom Dziecka. Cena 10 zł.
4. Caritas jak co roku na początku adwentu organizuje akcję pomocową pod nazwą „Od serca”. Są wyłożone papierowe torby, do których można włożyć produkty spożywcze z długim terminem ważności oraz środki czystości. Będą one przeznaczone dla ubogich rodzin jako paczki świąteczne oraz jako pomoc żywnościowa w jadłodajni. Torby przynosimy do kościoła najpóźniej do 27 listopada. Wielkie Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już przynieśli swoje dary dla ubogich.
5. Od 25 do 27 listopada – w Siemiatyczach, w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek – odbędą się diecezjalne rekolekcje dla członków Wspólnot Maryjnych. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w piątek. Temat: „Eucharystia źródłem naszego życia”. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Wiesław Niemyjski. Serdecznie zachęcam wszystkich członków KŻR z naszej parafii do udziału w tych rekolekcjach choćby jeden dzień.
6. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej na rzecz naszej parafii. Uprzejmie proszę, aby radni z wsi Łopusze, Smarklice wieś, Krakówki Włodki i Smorczewo zebrali składkę roczną. Znaczna część wsi od razu wpłaciła składki na rzecz utrzymania panów: kościelnego i organisty. Powoli trzeba myśleć, żeby uczyniły to te wspólnoty, które jeszcze tego nie zrobiły. Bardzo dziękuję za wszą hojność i zrozumienie.
7. W ostatnim czasie wymieniliśmy elektrykę i wykonaliśmy uziemienie zewnętrzne w mieszkaniu pana Organisty. Była pilna potrzeba, żeby to zrobić. 

8. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże