OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2023 – 29 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22.10.2023 – 29 Niedziela Zwykła

1. Dziś liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. Prosimy o wychodzenie z kościoła przez główne drzwi tak by ministranci mogli nasz policzyć.
2. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. W dni powszednie prowadzą różaniec poszczególne wioski. W tym tygodniu różaniec prowadzą: poniedziałek – dzieci pierwszokomunijne z panią katechetką, wtorek – Smarklice wieś i kolonia, środa – Stadniki, czwartek – Kolonia Ostrożany pod Jaszczołtami i Grodziskiem, piątek – Kolonia Ostrożany pod Smorczewem i Smorczewo, sobota – ksiądz, niedziela – ksiądz.
3. W sobotę (28.10.2023) odbędzie się katecheza dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 10:00 w Sali parafialnej.
4. Bardzo dziękuję za ofiary rzecz naszej parafii w ramach składki rocznej i na utrzymanie pracowników. Dziękuję mieszkańcom Rybałt za wpłacenie składki służbę kościelną, Kolonia Smarklice za składkę roczna i na służbę, Kolonia Ostrożany pod Smorczewem – roczna i na służbę, Lubowicze – roczna i na służbę

5. Są do nabycia znicze Caritas w cenie 10 zł za sztukę. Taki znicz jest wyrazem dobroci naszego serca i solidarności z ubogimi. Zachęcamy do nabycia.
6. Na ołtarzach bocznych i na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki.
7. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – Msze św. będą jak zwykle, czyli o 08:30 i 10:00. Nie będzie Mszy św. o 12:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie procesja na cmentarz.
8. Poświęcenie nowych nagrobków będzie po procesji 1 listopada.
9. Uprzejmie proszę, aby śmieci z cmentarza wrzucać do kontenerów. Nie wolno wyrzucać do lasu i za parkan. Śmieci cmentarne segregujemy na dwie kategorie. Wszystkość biodegradowalne, czyli żywe kwiaty, ziele, trawę, liście itp. wyrzucamy na przyczepkę. Do kontenerów wyrzucamy plastik i szkło. Stare plastikowe wieńce wyrzucamy do kontenerów.
10. Wzorem roku ubiegłego zachęcam do ponownego wykorzystania szklanych zniczy. Wystarczy umyć i będą jak nowe. W ten sposób zaoszczędzimy i nie będziemy produkować śmieci.
11. Zmarł pan Zbigniew Stanisław Borzym z Borzym. Przeżył 81 lat. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek. Msza pogrzebowa o godz. 11:00.
12. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.