OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.10.2022 – 30 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23.10.2022 – 30 Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Fundusz Misyjny.
2. Różaniec w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16:30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. W dni powszednie rozważania prowadzą poszczególne wioski. W tym tygodniu: 24 października (poniedziałek) – Ostrożany wieś i bloki; 25 października (wtorek) – Rybałty; 26 października (środa) – dzieci; 27 października (czwartek) – Smarklice wieś i kolonie; 28 października (piątek) – Kolonia Ostrożany pod Smorczewem i Smorczewo; 29 października (sobota) – Stadniki; 30 października (niedziela) – kapłan.
3. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe na ten rok. Tak jak co roku przez oktawę będziemy czytać wypominki jednorazowe i modlić się różańcem na cmentarzu. Na zaduszki będzie wieczorna adoracja NS z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki roczne będą wyczytywane kilka razy przed Msza św. w niedziele o 08:30 – przez cały rok. W każdą 3 niedzielę miesiąca będzie Msza św. w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.
4. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – Msze św. będą jak zwykle, czyli o 08:30 i 10:00. Nie będzie Mszy św. o 12:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie procesja na cmentarz.
5. Poświęcenie nowych nagrobków będzie po procesji.
6. Caritas naszej diecezji jak co roku rozprowadza znicze jako dar serca dla ubogich dzieci. Cena znicza to 9 zł. Nasi parafianie co roku pięknie kupują przynajmniej po jednym zniczu na swoje groby. Bóg zapłać za dobre serce.
7. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej i zrobienie listy.

8. Zmarł pan Marcin Ryciuk. Przeżył 42 lata. Msza św. i pogrzeb jego doczesnych prochów odbędzie się 25 października (wtorek) o godz. 11:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …..
9. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże