OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.12.2023 – 4 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24.12.2023 – 4 Niedziela Adwentu

1. Dziś wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy nasz katolicki, polski zwyczaj i w tym dniu pośćmy i nie pijmy alkoholu.
2. Pasterka o północy.
3. Kościół będzie otwarty od 22:30.
4. 25 grudnia – w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia – Mszy św. o godzinie 8:30 nie będzie. Będą Msze św. o godz. 10:00 i 12:00. Natomiast we wtorek – 26 grudnia – Msze św. o godz.: 08:30, 10:00 i 12:00.
5. Chciałbym ponowić moje zaproszenie do członków Rady parafialnej, członków Chóru parafialnego, pana Organisty i pana Kościelnego na spotkanie świąteczne razem z kapłanami, które odbędzie się 27 grudnia (środa) w Sali parafialnej o godz. 20:00. Liczymy na Państwa obecność.
6. W środę – 27 grudnia – obchodzimy Święto św. Jana Apostoła. W tym dniu święcimy wino, aby nas chroniło od chorób.
7. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w tym tygodniu w następującym porządku:
*27 grudnia (środa) – 1 ksiądz – Krakówko Dąbki – od. godz. 10:00
*28 grudnia (czwartek) – od. godz. 09:00: Kolonia Ostrożany pod Smorczewem i Smorczewo; Koski Wypychy, Koski Falki i Borzymy.
*29 grudnia (piątek) – od. godz. 09:00: Jaszczołty, Rybałty, Kamianki

8. Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na wymianę okien zewnętrznych naszego kościoła oraz na drugą część instalacji fotowoltaicznej dla naszej parafii. Z góry dziękuję.
9. Chciałbym podziękować panom z Łopusza za obsadzenie i ubranie choinek zarówno przy ołtarzu głównym jak i przy żłóbku. Dziękuję panom: Grzegorzowi Malinowskiemu, Mariuszowi Kosińskiemu, Andrzejowi i Karolowi Jaszczołtom. Dziękuję również panu Markowi Kłopotowskiemu za załatwienie choinek w Nadleśnictwie i dostarczenie ich do kościoła. Bóg zapłać. Dziękuję również panom z Lubowicza za przygotowanie betonowego umocowania do choinki na zewnątrz jak również ubranie jej. Dziękuję panom: Wojciechowi Niewiarowskiemu, Markowi Klebanowskiemu, Rafałowi Płonowskiemu, Arkadiuszowi Sumińskiemu i Dariuszowi Porzezińskiemu. Dziękuję panu kościelnemu Szymonowi oraz panu Leszkowi Kadejowi oraz młodzieży z naszej parafii za przygotowanie żłóbka oraz udekorowanie choinki dziecięcej. Dziękuje paniom, które wykonały ręcznie serca i gwiazdki na choinki przy żłóbku. Wielkie Bóg zapłać za zaangażowanie wszystkich w dekorowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
10. Wraz z nowym rokiem kalendarzowym chciałbym wprowadzić pewne urozmaicenie w ofercie religijnej naszego Sanktuarium. Chciałbym abyśmy lepiej poznali grupy modlitewne działające przy naszej parafii i chętnej się do nich włączali. A) Od nowego roku, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – adoracja NS będzie trwała do godz. 16:00. Od godz.15:00 do 16:00 będzie adoracja prowadzona przez Adoratorki Krwi Chrystusa i sympatyków. Za tę część adoracji będą odpowiedzialni: pani Angelika Radziszewska z panem Hubertem Półtorakiem.
B) Od nowego roku w każdą pierwszą sobotę miesiąca (wyjątek stanowi styczeń) 15 min przed Wieczernikiem będzie modlił się Apostolat Maryjny. Ta grupa modlitewna w 2024 roku będzie obchodzić 25 lecie swojego istnienia w naszej parafii. Chciałbym, żeby w ten sposób szerzyli kult Cudownego Medalika z Niepokalaną. Za tę część modlitewną odpowiedzialne są: pani Teresa Żero i pani Danuta Kuchta.
C) Chciałbym, aby od nowego roku w każdą niedzielą był odmawiany w naszej parafii różaniec. Wracamy do starej tradycji. Uprzejmie proszę, aby poszczególne kółka różańcowe, po kolei, w każdą niedzielę prowadziły różaniec bez rozważań o godz. 11:30. (Wykluczając październik) O ustalenie harmonogramu które kółko w jaką niedzielę proszę panią Zofię Moczulską – zelatorkę parafialną. Za poprowadzenie różańca odpowiedzialne są zelatorki kółek bądź osoby przez nie wyznaczone.
D) W przeszłym roku chcę zorganizować wraz z franciszkańskim biurem pielgrzymkowym Patron Travel pielgrzymkę samolotowo – autokarową do wybranych Sanktuariów Hiszpanii i Francji. Pielgrzymka odbędzie się w końcówce września 2024. Będzie można zobaczysz takie sanktuaria maryjne jak Montserrat czy Lourdes. Szczegóły pielgrzymki zagranicznej będą podane na początku stycznia 2024.
Ufam, że te propozycje przysłużą się dobru duchowemu parafian i pielgrzymów.

11. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli, miłych i spokojnych spotykań przy wieczerzy wigilijnej. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.