OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26.03.2023 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
2. W piątek. – 31 marca – odbędzie się ostatnia Droga Krzyżowa. Jeśli pogoda pozwoli to odprawimy ją na ulicy Ostrożan. Msza św. w tym dniu o godz. 15:00 a Droga Krzyżowa o 15:30.
3. W sobotę – 1 kwietnia – zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP i Matki Bożej Ostrożańskiej na WIECZERNIK, który to będzie o godz. 17:00.
4. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom wsi: Niewiarowo Sochy, Kolonia Ostrożany pod Smorczewem , Kolonia Ostrożany pod Grodziskiem i Jaszczołtami.
5. W przyszłą niedzielę – 2 kwietnia – przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeśli pogoda pozwoli to o godz. 10:00 zgromadzimy się przed Kościołem pod krzyżem papieskim (poświęconym przez papieża Jana Pawła II w czasie wizyty w Drohiczynie) tam odczytamy Ewangelię, pobłogosławimy palmy i idąc w procesji wokół kościoła ze śpiewem pieśni wejdziemy uroczyście do kościoła na Mszę św.
6. W przyszłą niedzielę przypada kolejna rocznica śmierci naszego, dziś świętego papieża Jana Pawła II. Zachęcam by przynieść ze sobą znicz, który jest symbolem modlitewnej pamięci i zapalony postawić pod krzyżem papieskim. Niech to będzie wyraz naszej pamięci i zarazem sprzeciwu wobec szkalowania Jego dobrego imienia.

7. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.