OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.11.2023 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26.11.2023 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj swoje Święto Patronalne przeżywają członkowie KSMu, Akcji Katolickiej oraz WSD w Drohiczynie.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
3. Caritas jak co roku na początku adwentu organizuje akcję pomocową pod nazwą „Od serca”. Są wyłożone papierowe torby, do których można włożyć produkty spożywcze z długim terminem ważności oraz środki czystości. Będą one przeznaczone dla ubogich rodzin jako paczki świąteczne oraz jako pomoc żywnościowa w jadłodajni. Torby przynosimy do kościoła najpóźniej do 3 grudnia. Wielkie Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już przynieśli swoje dary dla ubogich.
4. W piątek – 1 grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 16:00.
5. W sobotę – 2 grudnia – zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP i Matki Bożej Ostrożańskiej na Wieczernik na godz. 16:00.
6. W przyszłą niedzielę – 3 grudnia – rozpoczynamy czas Adwentu. Na Mszy św. o godz. 08:30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od następnego tygodnia pan organista zacznie roznosić opłatki po domach.  Harmonogram roznoszenia opłatków podamy w przyszłą niedzielę.
7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne Caritas. Cena taka sama jak w zeszłym roku. Małe po 10 zł a duże po 20 zł. Niektórzy się pytają co robić ze starymi świecami. Można je np. zanieć na cmentarz i wstawić do znicza. Niech dopala się na grobach bliskich.
8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w dniach 17-19.12.2023.
9. Naszych chorych z Komunią św. i Spowiedzią świąteczną odwiedzimy dopiero w 3 dzień rekolekcji to jest 19 grudnia.
10. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże