OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.02.2022 – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27.02.2022 – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. 2 marca, Środą Popielcową, rozpoczynamy Wielki Post – czas wyciszenia, refleksji, pokuty. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00 oraz 16.00. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź 30 min. przed Mszą.
4. Z woli Ojca Świętego Franciszka Środa Popielcowa do dzień modlitw i postu w intencji pokoju. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odśpiewamy Suplikację i odmówimy 10 różańca. Wystawienie potrwa do godz. 16:00. O godz. 15:45 odśpiewamy Suplikację, odmówimy 10 różańca i nastąpi schowanie NS. Zachęcam do osobistej modlitwy przed NS.
5. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie i bez mięsa. Zachęcamy do postu o chlebie i wodzie w intencji pokoju na Ukrainie.
6. Zgodnie z komunikatem ks. Biskupa – dziś oraz w środę popielcową będzie puszka na rzecz pomocy ludności poszkodowanej na Ukrainie. Pomocą z tych ofiar zajmie się Caritas.
7. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Nabożeństw Wielkopostnych – Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach.
8. W każdą niedzielę Wielkiego Postu będzie wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godziny 16:00. Będzie to sposobność do cichej, osobistej modlitwy przed NS.
9. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 08:00 a następnie śpiewamy Godzinki.
10. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
11. W Wielkim Poście w Niedzielę nie śpiewamy Alleluja oraz Chwała na wysokości (tylko w Uroczystości i Święta)
12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą 27 – 29 marca. Poprowadzi je ks. dr Dariusz Kucharek – ojciec duchowny WSD w Drohiczynie.
13. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.