OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.03.2022 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27.03.2022 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. Wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
4. Przechodzimy w tym tygodniu na letnie godziny wieczornych Mszy św. W poniedziałki, środy i soboty wieczorne Msze św. będą o godz. 17:00 (od 1 kwietnia obowiązują powyższe godziny)
5. Od tego tygodnia Droga Krzyżowa w piątek o nowej godzinie, czyli o 17:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach.
6. Kandydaci do Bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa we wszystkich Drogach Krzyżowych.
7. Kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania połączone z próbą w kościele odbędzie się 9 kwietnia o godz. 10:00. Rodziców proszę o zadbanie, żeby kandydaci mieli wpisane opinie katechetów w swoich Niezbędnikach oraz przynieśli na spotkanie szkolne zeszyty do religii. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedzielę 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 10:00 w sali parafialnej celem omówienia spraw technicznych przebiegu liturgii.
8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 12:00 w sali parafialnej.
9. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 16:30 a nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św.
10. W sobotę zapraszam czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrożańskiej na Wieczernik na godz. 17:00.
11. W niedzielę – 3 kwietnia – przypada niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 08:00 i potrwa do godz. 16:00.
12. Kolejny już raz członkowie KŻR i wspólnot Maryjnych podejmują post o chlebie i wodzie w intencji pokoju na Ukrainie i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Nasz dekanat przyjął dni: 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia. Osoby chętne wybierają sobie jeden dzień z wymienionych i pości o chlebie i wodzie. Jeśli to możliwe to zaleca się być na Mszy św. w tym dniu i przyjąć Komunię św. O zachowaniu postu proszę zgłosić do zelatorki dekanalnej Zofii Moczulskiej w celach statystycznych.
13. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Niedziela to dzień uważnego słuchania nauk. Jutro i pojutrze to dni spowiedzi. Przybędą dodatkowi kapłani.
14. W poniedziałek (28 marca) i wtorek (29 marca) Msze św. o 10:00, 12:00 i 17:00. Msza św. o godz. 17:00 z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej.
15. Proszę zgłosić w zakrystii naszych chorych, których mamy odwiedzić ze Spowiedzią i Komunią Wielkopostną we wtorek 29 marca od godz. 14:00.
16. W poniedziałek i we wtorek przyjadą do naszej parafii Siostry Karmelitanki wraz z osobami niepełnosprawnymi. Będą rozprowadzać dekoracje świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
17. Bardzo dziękuję za wpłacane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom kolonii Smarklice, Stadniki, Krakówki Zdzichy
18. Zmarł pan Henryk Zdzichowski z Karkówek Zdzich. Przeżył 75 lat. Pan Henryk przez wiele lat gorliwe służył naszej parafii przy noszeniu krzyża na procesjach. Jestem niezmiernie wdzięczny za to świadectwo i głębokie przywiązanie do parafii i kościoła. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …
19. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.