OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.08.2023 – 21 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27.08.2023 – 21 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję nowożeńcom za udekorowanie kwiatami Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekorują mieszkańcy Smarklice wieś i kolonia.
2. W piątek (1 września) przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu od godz. 16:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. Zachęcam dzieci i młodzież, aby w tym dniu przystąpić do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
4. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na Wieczernik na godz. 17:00.
5. W sobotę przybędzie do nas w południe piesza pielgrzymka z Czartajewa wraz ze swym księdzem proboszczem a w godzinach wieczornych przybędzie autokarowa pielgrzymka z Wilna.
6. W niedzielę (3 września) przypada niedziela adoracyjna. Adoracja NS od godz. 08:00. Nie będzie procesji Eucharystycznej, ponieważ będzie 8 września w nasz odpust parafialny.
7. Nasza parafia jako administrator miejscowego cmentarza przygotowuje się do nowej ustawy o cmentarzach, która to nakładać będzie obowiązkową cyfryzację i inwentaryzację cmentarza. Dlatego nasz cmentarz został już zinwentaryzowany i wprowadzony do systemu eCmentarze. Wszystkie groby są spisane i sfotografowane. Łatwo będzie dzięki tej platformie cmentarnej odnaleźć szukany przez nas grób. Jest na naszym cmentarzu wiele grobów oznaczonych jako groby nieznane bowiem niema na nich żadnych informacji kto tam jest pochowany. Takie groby są oznaczone prośbą o pilny kontakt z parafią w celu podania danych zmarłych tam pochowanych. Są też takie groby, które oznaczone są jako groby do likwidacji. Są to miejsca zupełnie zdewastowane i opuszczone. Takich grobów jest kilkanaście. Również przy tych grobach jest prośba o pilny kontakt z parafią w celu wyjaśnienia co dalej z tym miejscem. Ta platforma ułatwi mi kontakt z właścicielami nagrobków. Pozostałe groby mają oznaczenie „wszystko w porządku”. Inwentaryzacja ujawniła, że na naszym cmentarzu znajduje się 1341 grobów. Liczba pochowanych zidentyfikowanych to 2670 osób.
8. Nasz cmentarz można zobaczyć i sprawdzić swój grób na platformie eCmentarze:
https://www.ecmentarze.pl/parafia/ostrozany
9. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.