OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022 – 1 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27.11.2022 – 1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy czas adwentu. W tym czasie nie przyozdabiamy kwiatami ołtarza tylko stawiamy wieniec adwentowy. Nie odmawiamy Chwała na wysokości Bogu.
2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii 11- 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Borzęcki – prefekt WSD w Drohiczynie.
3. W czasie adwentu odprawiane będą Roraty. W tym tygodniu roraty będą: wtorek o godz. 07:00, środa i sobota o godz. 16:00.
4. Dzieci przychodzą z lampionami a dorośli ze świecami z osłonkami, żeby nie narozlewać wosku. Lampion czy świece mamy zapalone w czasie, kiedy panuje mrok w kościele.
5. Bardzo dziękuję państwu Radziszewskim za pomoc w wykonaniu pięknego wieńca adwentowego. Bóg zapłać.
6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas „Od serca” i przygotowali paczki dla ubogich. Niech Bóg wynagrodzi dobroć waszych serc.
7. Są już do nabycia świece wigilijne. Małe są po 10 zł a duże po 20 zł.
8. W czasie adwentu dzieci, które przyjdą na roraty będą przynosić do stojącego w kościele pustego żłóbka przygotowane przez siebie – serca dobrych uczynków, Powiesimy je potem na dziecięcej choince. Proszę podpisać serduszka, bo będziemy losować dwa spośród przyniesionych i dwoje dzieci zabierze z kościoła figurki Matki Bożej do swego domu. Figurki dzieci odnoszą do kościoła na następne roraty. Czyli te dzieci, które wylosują w środę przynoszą w sobotę, te które wylosują w sobotę przynoszą w kolejną środę. Uprzejmie proszę rodziców o umożliwienie dzieciom dotarcia na roraty.
9. Zachęcam do rodzinnego, wspólnego wykonania lampionów. Niech rodzice z dziećmi wykonają lampiony, które będzie można użyć na roratach. Taka praca to dobra zabawa, która jednoczy rodzinę i przekazuje piękne, katolickie tradycje. W sposób szczególny zachęcam do tego rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
10. Dzieci ponadto w każdą środę i sobotę otrzymają puzzle wyklejankę. Na zakończenie rorat powstanie z tego obrazek z Matką Bożą.
11. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych proszeni są o nabycie łańcuszków i medalików dla swoich dzieci. W najbliższą niedzielę tj. 4 grudnia na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcimy łańcuszki i medaliki i zostaną one przekazane jako kolejny dar w ramach wprowadzenia w życie religijne od rodziców dla swoich pociech.
12. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź od 15:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 16:00.
13. W sobotę zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrożańskiej na Wieczernik o 16:00.
14. Naszych chorych z Komunią św. i Spowiedzią odwiedzimy dopiero w 3 dzień rekolekcji to jest 13 grudnia.
15. W najbliższą niedzielę przypada niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od godz. 08:00 a zakończenie po Mszy św. o godz. 12:00.
16. W najbliższą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
17. Bardzo dziękuję za wpłacanie składki rocznej na rzecz naszej parafii. Uprzejmie proszę, aby radni z wsi Łopusze, Smarklice wieś, Krakówki Włodki i Smorczewo zebrali składkę roczną. Znaczna część wsi od razu wpłaciła składki na rzecz utrzymania panów: kościelnego i organisty. Powoli trzeba myśleć, żeby uczyniły to te wspólnoty, które jeszcze tego nie zrobiły. Bardzo dziękuję za wszą hojność i zrozumienie.
18. Pan Organista już w tym tygodniu zacznie roznosić opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone w całości do dyspozycji pana Organisty. Grafik roznoszenia opłatków jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
19. W minionym tygodniu mieliśmy pogrzeb śp. Genowefy Buśko, która pochodziła z naszej parafii a mieszkała w Siemiatyczach. Przeżyła 92 lata. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek……

20. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże