OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.01.2024 – 4 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28.01.2024 – 4 Niedziela Zwykła

1. Dziś katecheza dla dzieci i rodziców po Mszy św. o godz. 12:00.
2. Stowarzyszenie „Perlejewo łączy” zaprasza parafian ostrożańskich i gości na IX Popołudnie z kolędą, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Perlejewie. Rozpoczęcie spotkania o godz. 13:30. W programie: występ chóru szkolne, kolędy w wykonaniu chóru parafialnego, występ Herodów.
3. W piątek – 2 lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu błogosławimy świece na każdej Mszy św. Jest to również 28 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele wspólnot kontemplacyjnych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W piątek – 2 lutego – przypada pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź na każdej Mszy św., a wieczorem od godz. 15:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 16:00.
5. W sobotę – 3 lutego – przypada wspomnienie św. Błażeja. Ten święty znany jest z przyzywania Go w chorobach gardła. W tym dniu błogosławimy świece zwane „BŁAŻEJKAMI” i przykładamy do gardła. Obrzęd odbędzie się tylko na Mszy św. o godz. 16:00
6. W sobotę od godziny 09:00 będziemy rozbierać dekoracje świąteczne w kościele. Zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji mieszkańców tych wiosek, które ubierały.
7. W sobotę – 3 lutego – przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrożańskiej na WIECZERNIK na godz. 16:00. Wieczernik składa się z Mszy św. na której wyczytujemy prośby i dziękczynienia do Matki Bożej Ostrożańskiej i w tych intencjach sprawowana jest Msza św. Na Mszy św. w ramach kazania mamy możliwość wysłuchania rozważania o tajemnicy różańcowej. Po Mszy św. jest nabożeństwo różańcowe połączone ze śpiewem. Wszystko kończy się uroczystym błogosławieństwem indywidualnym NS.
8. Przypominam, że w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15:45 modli się Apostolat Maryjny do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. W przyszłą niedzielę – 4 lutego – będzie niedziela adoracyjna. Wystawienie NS od. godz. 08:00 i potrwa do godz. 16:00. W godzinie miłosierdzia od 15:00 do 16:00 adorację prowadzą Adoratorki Krwi Chrystusa i sympatycy. Adoracja połączona jest z pięknym śpiewem i modlitwą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. W naszym Sanktuarium co niedziela o godz. 11:30 odmawiany jest różaniec przez KŻR. 4 lutego prowadzi różaniec KZR z Klepacz, 11 lutego – KŻR z Niewiarowo Sochy, 18 lutego – Ostrożany wieś, 25 lutego – Ostrożany kolonia pod Smorczewem.
11. W przyszłą niedzielę – 4 lutego – odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią Świętą od godz. 13:30.
12. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzymy dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.