OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.05.2022 – 7 Niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29.05.2022 – 7 Niedziela wielkanocna

 

1. Zakończyliśmy w minionym tygodniu poświęcenie pól. Bardzo dziękuję za przygotowanie tradycyjnych obchodów. Niech Bóg błogosławi Wszystkim mieszkańcom parafii.
2. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci odnowienia kielicha mszalnego. Kolejny stary kielich odzyskał swój piękny wygląd. Bóg zapłać.
3. Dzieci pierwszokomunijne powinny obejść 9 pierwszych piątków miesiąca. W ten sposób przez prawie cały rok będą co miesiąc u Sakramentu Spowiedzi i otrzymają łaskę przypisaną do tego nabożeństwa.
4. Dziękuję rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza w postaci odnowienia puszki na komunikanty. I tym razem kolejna puszka odzyskała dawny blask. Bóg zapłać.
5. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dekoracje z Bierzmowania będą nam o tym przypominać przez całą nowennę.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – 3 czerwca – Spowiedź będzie od godz. 16:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św.
7. W sobotę – 4 czerwca – zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrożańskiej na WIECZERNIK na godz. 17:00.
8. W niedzielę. – 5 czerwca – Niedziela Adoracyjna – Wystawienie NS od godz. 08:00. Zakończenie adoracji po mszy św. o godz. 12:00.
9. W tym tygodniu rozpoczynamy czerwiec, który poświęcony jest Sercu Jezusowemu. Po każdej Mszy św. wieczornej będzie wystawienie NS i recytowana litania do Serca Jezusowego. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 będzie wystawienie NS i litania śpiewna.
10. Trwają prace przy naszej dzwonnicy. Jak widzicie stare tynki zostały skute zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz. Fundamenty zostały odsłonięte celem przygotowania do odprowadzania wody opadowej. Stropy zostały zaimpregnowane specjalnym preparatem przeciw pożarowym i przeciw robakom. Zakupiliśmy nowe bele na część sufitową, zastąpią one stare kompletnie przeżarte przez robaki i spróchniałe. W najbliższym czasie będą kładzione specjalne tynki, będzie czyszczona blacha na dachu, wymiana wszystkich rynien oraz przesunięcie dzwonów na środek belek i jeszcze szereg innych drobniejszych prac. Prace są prowadzone w oparciu o stosowne dokumenty od Konserwatora Zabytków i Starostwa.
11. Uprzejmie proszę, aby zgłaszać wszystkie prace prowadzone na cmentarzu albo Księdzu Proboszczowi albo panu Kościelnemu. Ponawiam moją prośbę, aby segregować śmieci na cmentarzu. U nas są dwa typy śmieci: biodegradowalne na wóz a cała reszta do kontenerów. Proszę nie wyrzucać na wóz worków plastikowych ze zmieszanymi śmieciami.
12. Parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Niech M.B. Ostrożańska otacza Was płaszczem swej Macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.