OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2023 – 4 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30.04.2023 – 4 Niedziela Wielkanocna

1. W poniedziałek – 1 maja – przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej świątyni Msze św. o godz. 10:00 i 17:00. Po Mszy o godz. 17:00 wystawienie NS i nabożeństwo majowe.
2. We wtorek – 2 maja – przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy wywiesić przy swoim domu Flagi Narodowej.
3. W środę – 3 maja – Przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.
4. W środę – 3 maja – na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie  książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci otrzymają książeczki na próbie, która będzie bezpośrednio po Mszy św. Proszę powtórzyć formułę spowiedzi z dziećmi.
5. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 12:00. Bardzo zachęcam do odprawiania nabożeństwa majowego w wioskach, przy krzyżach czy w salkach. Nie rezygnujmy z tej pięknej tradycji.
6. Naszych stałych chorych z Komunią św. odwiedzimy w środę – 3 maja – od godz. 13:30.
7. W piątek – 5 maja – przypada pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź od godz. 16:30 a Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17:00.
8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: tylko piątek – 5 maja – o godz. 09:30 Msza św. w kościele; jeden kapłan odprawi w intencji mieszkańców wsi Rybałty i po Mszy pojedzie do Rybałt, drugi kapłan odprawi o 09:30 Msze w intencji mieszkańców Niewiarowo Przybki i pojedzie do Przybek. Od razu po Przybkach będzie poświęcenie w Sochach jak to jest co roku. Msza św. w intencji mieszkańców wsi Niewiarowo Sochy będzie w piątek, ale o godz. 17:00.
9. Pełna lista terminów poświecenia pól wisi w gablocie. Zastrzegam, że coś może ulec zmianie. Trzeba słuchać ogłoszeń co niedziela.
10. W sobotę – 6 maja – przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Ostrożańskiej i Jej Niepokalanego Serca na WIECZERNIK, który wyjątkowo z racji ślubu odbędzie się o godz. 18:00.
11. W przyszłą niedzielę – 7 maja – pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie NS od godz. 08:00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na WSD w Drohiczynie.
12. Bóg zapłać mieszkańcom Krakówek Zdzich za udekorowanie kościoła kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę kościół udekorują nowożeńcy.
13. Z tyłu kościoła są wyłożone książeczki „31 dni z Maryją”. Są to krótkie rozważania na każdy dzień, które pozwalają głębiej przeżyć miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Koszt jednej sztuki to 5 zł.
14. Chciałbym po raz kolejny w maju przeprowadzić w naszej parafii akcję modlitewną pod tytułem „Minuta dla księdza”. Potrzebuję 60 osób, które codziennie przez cały maj odmawiać będą jedno Wierzę w Boga bądź jedno Ojcze nasz, bądź jedno Zdrowaś Maryjo w zależności do jakiej modlitwy się zapiszą. W ten sposób 60 osób odmówi codziennie jeden różaniec za swoich kapłanów. Wystarczy minuta by codziennie odmówić jedno Zdrowaś… bądź jedno Ojcze nasz. Lista leży na stoliku z tyłu kościoła. My kapłani modlimy się za was a wy módlcie się za nas. Wspierajmy się wspólnie modlitwą.
15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli. Pani Ostrożańska niech Was otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.